Home Porady TOP 5 TRIKÓW NA BÓL BRZUCHA!

TOP 5 TRIKÓW NA BÓL BRZUCHA!

TOP 5 TRIKÓW NA BÓL BRZUCHA!
0
0

Ból brzucha jest jednym z najczęściej spotykanych problemów trawiennych. Są one spowodowane przez szereg czynników, od zatrucia pokarmowego i refluksu kwasowego po schorzenia, takie jak zespół jelita drażliwego i nietolerancja laktozy. Na szczęście istnieją domowe środki zaradcze, dzięki którym można szybko poczuć się lepiej – bez konieczności sięgania po leki bez recepty, które mają negatywne skutki uboczne. Czytaj dalej, aby znaleźć najlepsze środki na ból brzucha, których możesz użyć, aby złagodzić wzdęcia, skurcze i dyskomfort.

ból brzucha

Najlepsze naturalne środki na ból brzucha

1. Imbir

 Korzeń imbiru zawiera związki takie jak shogaol i gingerol, które pomagają łagodzić nudności i rozstrój żołądka. Imbir jest tak skuteczny w leczeniu problemów żołądkowych, często jest przepisywany jako leczenie choroby lokomocyjnej, porannej i nudności spowodowanych chemioterapią.

Ponadto imbir ma właściwości przeciwzapalne, które pomagają poprawić krążenie krwi i zmniejszyć uczucie bólu. Zapalenie żołądka jest częstą przyczyną bólu brzucha. Związki imbiru hamują syntezę cytokin, które powodują zapalenie.

Aby złagodzić ból brzucha, zaparz filiżankę imbirowej herbaty. Możesz zrobić herbatę, mocząc kilka plasterków korzenia imbiru we wrzącej wodzie. Możesz także zdecydować się na klasyczne urządzenie wspomagające brzuch, takie jak piwo imbirowe.

środki na ból brzucha

2. Ciepło

Jeśli cierpisz na ból brzucha, zastosowanie ciepła bezpośrednio do żołądka może pomóc złagodzić ból. Ciepło naturalnie pomaga złagodzić skurczone i podrażnione mięśnie.

Wystarczy w razie potrzeby nałożyć butelkę z ciepłą wodą lub podkładkę grzewczą na 10–15 minut. Uważaj, aby źródło ciepła nie było zbyt gorące, aby uniknąć poparzenia skóry. Możesz również owinąć źródło ciepła w ręcznik w celu ochrony.

3. Herbata miętowa

Herbata miętowa to orzeźwiający napój, który pomaga leczyć trawienie od wewnątrz. Herbatę można przygotować z torebek lub świeżych liści mięty z ogrodu.

Badania na zwierzętach wykazały, że mentol pomaga rozluźnić tkankę żołądkowo-jelitową i zapewnia działanie znieczulające na układ nerwowy. Pomaga to złagodzić podrażnione mięśnie brzucha, a jednocześnie pomaga zrelaksować się i uspokoić umysł. Inne silne związki przeciwzapalne i przeciwbólowe w herbacie miętowej obejmują kwas rozmarynowy i flawonoidy.

4. Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy może pomóc zneutralizować kwas żołądkowy, zmniejszając w ten sposób objawy bólu żołądka. Ułatwia także organizmowi wolniejsze trawienie skrobi. Skrobia odgrywa ważną rolę w trawieniu i pomaga promować hodowlę zdrowych bakterii jelitowych.

Wymieszaj łyżkę octu jabłkowego z filiżanką ciepłej wody. Możesz dodać odrobinę soku z cytryny, aby zwiększyć zawartość przeciwutleniaczy i zrównoważyć smak. 

5. Herbata Rumiankowa

Jest powód, dla którego mama zawsze mówiła ci, żebyś pił herbatę, kiedy chorowałeś. Herbata zawiera zdrowe składniki, w tym polifenole, przeciwutleniacze i związki chemiczne, które pomagają zwalczać bakterie. 

Rumianek jest naturalnym środkiem przeciwzapalnym, który łagodzi problemy żołądkowe i przywraca funkcje w przewodzie pokarmowym. Może pomóc złagodzić skurcze żołądka poprzez zmniejszenie stanu zapalnego. W rzeczywistości ta herbata była stosowana w leczeniu wzdęć, biegunki, anoreksji i nudności.

Rumianek możesz kupić w aptece lub możesz zerwać kilka kwiatów z ekologicznego ogrodu. Wtedy po prostu dodaj płatki do wrzącej wody i moczy je przez 4 do 8 minut. W razie potrzeby dodaj plasterek cytryny lub odrobinę miodu.

Please follow and like us: