Home Porady Depilacja włosów – kilka rzeczy o których powinieneś wiedzieć!

Depilacja włosów – kilka rzeczy o których powinieneś wiedzieć!

Depilacja włosów – kilka rzeczy o których powinieneś wiedzieć!
0
0

Istnieje kilka postępów w technologii i technikach, które sprawiły, że depilacja włosów jest płynniejsze i prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Sto lat temu golenie było postrzegane bardziej jako środek bezpieczeństwa niż trend kosmetyczny. Na przykład podczas pierwszej wojny światowej golenie było sprzedawane jako niezbędny sposób, aby zapobiec wszywaniu włosów przez wszy i inne szkodniki. Kobiety zaczęły się golić między pierwszą a drugą wojną światową.

depilacja włosów

Przed XX wiekiem kobiety usuwały włosy tylko z twarzy i szyi, które były w zasadzie jedyną częścią ich ciała, która nie była przykryta ubraniami. I wtedy kobiety stosowały domowe i przemysłowe kremy do depilacji, a nie maszynki do golenia.

Ale mój Boże, jak daleko zaszliśmy. W dzisiejszych czasach depilacja niechcianych włosów jest tak samo częścią naszego życia, jak płacenie rachunków.

depilacja włosów

Doszliśmy do tego stopnia, że ​​planowanie wizyty w salonie kosmetycznym w celu depilacji i woskowania stało się częścią naszych miesięcznych rachunków. Teraz obliczamy depilacja włosów jako część naszych rachunków.

Innowacje przeszły długą drogę, pomagając nam usuwać niechciane włosy z mniejszym podrażnieniem i łatwiej.

Istnieje wiele procedur usuwania włosów, takich jak golenie, woskowanie, używanie lasera itp.

Wskazówki i fakty dotyczące usuwania włosów

Oto siedem postępów w technologii i technikach, dzięki którym depilacja włosów jest bardziej płynne niż kiedykolwiek:

1. Brzytwy dla kobiet są tak samo dobre jak brzytwy dla mężczyzn

Jakieś 10 lat temu, jeśli chciałeś gładkiego i czystego golenia, musiałeś ukraść brzytwę swojego mężczyzny. Nigdy więcej.

W tamtym czasie brzytwa mężczyzny miała więcej ostrzy, co było niezbędne do dokładniejszego golenia.

W ciągu ostatnich kilku lat produkty damskie zlikwidowały lukę, a nowe maszynki do golenia dla kobiet mają do pięciu ostrzy . Ułatwia to wyeliminowanie owłosienia na nogach za pomocą nacięć i guzków z gorączką.

A teraz mamy krem ​​do golenia, który pomoże Ci przygotować nogi do golenia, dzięki czemu doświadczenie będzie mniej bolesne niż kiedykolwiek.

2. Depilatory są teraz wolne od zapachu

Kiedy po raz pierwszy wynaleziono depilatory, miały one silny zapach dzięki chemikaliom, takim jak tioglikolan wapnia i wodorotlenek sodu. Te aktywne składniki pomogły rozpuścić włosy.

Obecnie te składniki są nadal używane, ale producenci połączyli je z przyjemnymi zapachami, które neutralizują zapach.

A co ważniejsze, depilatory nie są już brudne.

Możesz użyć innej formuły, czy to sprayu, kremu czy żelu , a one pomogą ci wykonać zadanie w 10 minut lub krócej.

Nowsze produkty są mniej ostre dzięki nawilżeniu, które zapobiega podrażnieniom.

3. Nie musisz iść do spa na czyste woskowanie

Chodzenie do salonu piękności w celu woskowania stało się rytuałem dla kobiet. Aby być uczciwym, idą tam również, aby porozmawiać z pracownikami i porozmawiać.

Kobiety uczyniły swoje woskowe kobiety najlepszymi przyjaciółmi, ponieważ są niezbędne, aby wyglądać seksownie i dobrze.

Ale obecnie nie trzeba już iść do salonu piękności lub spa. Możesz uzyskać te same wyniki woskowania dzięki najnowszym zestawom do woskowania domowego, które zawierają wosk profesjonalnej jakości.

Jeśli chcesz delikatnego wosku, poszukaj na etykiecie takich składników, jak kalcynat glicerolu . Ten składnik sprawia, że ​​wosk jest bardziej miękki i giętki.

4. Kremy do depilacji włosów

Kilka lat temu ludzie unikali kremów do usuwania włosów, ponieważ wierzyli, że przyspieszają wzrost włosów. I że twoje włosy będą grubsze i mocniejsze. Nigdy więcej.

W dzisiejszych czasach najlepsze kremy do usuwania zarostu działają jeszcze lepiej na spowalnianie wzrostu włosów.

Niektóre kobiety zgłaszają nawet lepsze wyniki w leczeniu górnych warg kremem niż usuwanie laserowe .

Kluczowym składnikiem jest eflornityna , która blokuje enzym niezbędny do wzrostu włosów i utrzymuje gładkość między zabiegami.

5. Lasery działają na wszystkich rodzajach skóry

Zaledwie 10 lat temu lasery działały tylko na ludzi o ciemnych włosach i jasnej skórze.

Jednak obecnie laserowe usuwanie włosów może być stosowane na pigmentach we włosach, a nie na pigmentach na skórze. Oznacza to, że możesz używać laserów także dla osób o ciemniejszej skórze.

Lasery działają obecnie w stopniowym niszczeniu włosów o około 20% na wizytę.

Lasery wytwarzają ciepło, co może sprawić, że zabieg będzie trochę bolesny. Jednak odrętwiałe żele pomagają w podrażnieniu i bólu.

6. Wygraliśmy bitwę i wojnę z wrastającymi włosami

Pierwsze wrastające włosy po depilacji jest frustrujące. Te brzydkie guzki, które wybuchają, są po prostu okropne.

Kiedy wyciągasz włosy spod skóry, ryzykujesz wywołanie wrastania włosów.

Na szczęście dla Ciebie nowe produkty są bardziej skuteczne w zapobieganiu wrastaniu włosów. Ale to oznacza, że ​​musisz odpowiednio traktować swoją skórę.

Używaj produktów ze składnikami odblokowującymi pory, takimi jak kwas salicylowy i glikolowy, aby zapobiec wrastaniu włosów.

7. Nowe depilatory są znacznie łagodniejsze niż poprzednicy

Po raz pierwszy pojawiły się depilatory, te ręczne urządzenia, które wyciągają włosy z nasady, były bolesne. Po raz pierwszy pojawiły się w latach 80. jako drakońskie urządzenia, które oznaczały wiele bólu podczas leczenia.

Ale obecnie mamy elektroniczne depilatory do usuwania włosów, które sprawiają, że usuwanie włosów jest przyjemne i delikatne.

Stare depilatory używały obracającej się cewki, która z grubsza ciągnie włosy i skórę. Nowe urządzenia używają rzędów małych pęset do podnoszenia, rozluźniania i usuwania włosów . Nadal będziesz odczuwać pieczenie, ale jest to o wiele mniej bolesne.

Mam nadzieję, że nauczyłeś się czegoś nowego i przydatnego na temat różnych procedur i zabiegów usuwania włosów. Zastosuj je teraz w praktyce!

Please follow and like us: