Home Porady Nikotyna to trucizna naszego organizmu. Jak się jej pozbyć?

Nikotyna to trucizna naszego organizmu. Jak się jej pozbyć?

Nikotyna to trucizna naszego organizmu. Jak się jej pozbyć?
0
0

Nikotyna jest bezbarwną lub jasnożółtą oleistą cieczą, bardzo toksyczną substancją, która była kiedyś stosowana jako część wielu produktów owadobójczych. Wielu ekspertów klasyfikuje nikotynę jako lek. Nikotyna naturalnie występuje w tytoniu, a ten płyn jest głównym powodem, który prowadzi do rozwoju uzależnienia od palenia.

Podczas palenia nikotyna szybko wchłania się do krwioobiegu i w ciągu kilku sekund ta niebezpieczna substancja dociera do mózgu. Liczne badania potwierdziły, że palenie powoduje trwałe zmiany chemiczne w mózgu palaczy, podobnie jak u osób nadużywających narkotyków.

nikotyna

Dlaczego więc ludzie ignorują te negatywne skutki i kontynuują niezdrowy nawyk?

Głównym powodem jest to, że nikotyna działa na wiele sposobów, gdy jest w ciele – zmniejsza drażliwość i stres, tłumi apetyt i poprawia koncentrację.

Są to wszystkie rzeczy, które obciążają współczesnych ludzi, dlatego nic dziwnego, że wielu z nich postrzega papierosy jako narzędzie stosowane w łagodzeniu stresu.

Z drugiej strony wiele osób, które zdały sobie sprawę z negatywnego wpływu nikotyny, przestało palić. Warto jednak zauważyć, że nikotyna pozostaje w organizmie, nawet jeśli rzuci palenie.

Teoretycznie eliminacja jednego papierosa z systemu zajmuje około 8 godzin .

Jednak ludzie, którzy palili od lat, powinni wiedzieć, że nikotyna ma zdolność przenikania do komórek tłuszczowych. Oznacza to, że całkowite wypłukanie nikotyny z organizmu zajmie znacznie więcej czasu.

Jak usunąć nikotynę z organizmu?

Po pierwsze, powinieneś zmienić dietę, dodając do niej więcej witamin. Wiele produktów, które wypłukują nikotynę można znaleźć w prawie każdym sklepie. Owoce i warzywa odnoszą szczególne sukcesy w tym zadaniu i są prawdopodobnie najbardziej naturalnym sposobem na wypłukanie nikotyny.

Na przykład brokuły są bardzo bogate w witaminę C, za pomocą której, można skutecznie usunąć tę toksyczną substancję. Ponadto pomarańcze, sok z marchwi, kiwi, różne jagody są znane ze swoich właściwości antynikotynowych. Włączając niektóre z tych pokarmów do diety, możesz spodziewać się, że wypłuczesz nikotynę z krwi, ale z pewnością wypłuczesz ją także z moczu.

Czy woda pitna wypłukuje nikotynę?

Jeśli nie wiesz, przeciętny człowiek musi codziennie spożywać około 2 litrów wody dziennie. Woda jest główną częścią ludzkiego ciała i żaden proces metaboliczny lub biochemiczny w organizmie nie może odbywać się bez wody. Woda reguluje temperaturę ciała, nawilża nasze płuca i przenosi impulsy nerwowe.

Jeśli szukasz sposobu na wypłukanie nikotyny z organizmu, sugerujemy picie wody w dużych ilościach. Woda oczyszcza nasz system.

Innym interesującym faktem jest to, że woda działa zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz naszego ciała. Przez częste kąpiele, łatwiej będzie będzie „wypędzić” nikotynę z naszego ciała przez pory. Aby osiągnąć jeszcze lepsze efekty, spróbuj użyć soli morskiej lub mydła złuszczającego.

Dodatkowo, świetnym sposobem na szybkie wypłukanie nikotyny z organizmu jest użycie ziół. Używając korzenia kozłka lekarskiego, lobelii, imbiru, kocimiętki i niektórych podobnych ziół, pożegnasz się z tą nieprzyjemną substancją w czasie krótszym niż zwykle 30 dni.

Nikotyna – jak szybko pozbyć się jej z organizmu?

Dopiero po kilku dniach lub tygodniach zauważysz różnicę w systemie, korzystając z niektórych metod, o których wspominaliśmy wcześniej. Ci, którzy chcą zapomnieć dni, w których lubili palić, i ci, którzy chcą szybko wyeliminować nikotynę, powinni zastosować niektóre z tych metod.

Bardzo ważne jest, aby zrozumieć, że im szybciej pozbędziesz się nikotyny ze swojego układu, tym szybciej zaczniesz czuć się lepiej. Gdy w końcu zaczniesz proces łamania nałogu palenia, powinieneś skupić się na eliminacji nikotyny z organizmu.

Please follow and like us: