Home Ciekawostki Fusy z kawy mogą uratować Twoją lodówkę i samochód!

Fusy z kawy mogą uratować Twoją lodówkę i samochód!

Fusy z kawy mogą uratować Twoją lodówkę i samochód!
0
0

Kawa to napój, który prawdopodobnie pije większość z Was. Jest doskonałym przyjacielem podczas śniadania, ponieważ daje Wam energię i siłę do dalszej pracy no i oczywiście jest przepyszna. Mało osób jednak wie, że kawa ma o wiele więcej zastosowań niż może się wydawać. W zasadzie nie sama kawa lecz fusy pozostające po zaparzeniu kawy mogą zastąpić wiele chemicznych środków. Do czego możemy wykorzystać pozostałości po zaparzonej kawie. Zaraz przekonacie się sami.

fusy

Kawa to napój, który najczęściej pijemy do śniadania lub słodkiego ciasta. Po jej przygotowaniu fusy, które nam zostały wyrzucamy zwykle do śmietnika. Wynika to oczywiście z niewiedzy, jednak dzisiaj poznacie tajemnicze zastosowanie fusów. Jak się okazuje, dzięki nim możemy zaoszczędzić bardzo dużo pieniędzy na chemiczne substancje czyszczące. Już za chwilę dowiecie się 2 rewelacyjne sposoby na wykorzystanie fusów po kawie.

Pierwszym sposobem jest czyszczenie lodówki z nieprzyjemnych zapachów. Często wypędzenie zapachu zepsutego jedzenia z naszej lodówki stanowi nie lada wyzwanie. Na szczęście fusy po kawie szybko zniwelują brzydki odór w naszej lodówce i pozostawią tam jedynie aromatyczny i świeży zapach. Jedyne co musisz zrobić to wyłożyć fusy na mały talerzyk i włożyć do lodówki na całą noc. Rano zapach będzie zdecydowanie lepszy!

To samo tyczy się samochodu. Podczas podróży każdy lubi coś zjeść, zwłaszcze dzieci. Oczywiście można się zatrzymać w restauracji jednak nie zawsze mamy na to czas. W rezultacie w naszym samochodzie często może pachnieć jedzeniem. Dlatego zamknij fusy po kawie w przepuszczającej powietrze saszetce i schowaj w dogodnym miejscu. Kawa wygoni zapach jedzenia a w Twoim samochodzie będzie unosiła się przyjemna kawiarniana bryza.