Home Celebryci Jacek Kurski zapowiada nowe logo TVP! Co się zmieni?!

Jacek Kurski zapowiada nowe logo TVP! Co się zmieni?!

Jacek Kurski zapowiada nowe logo TVP! Co się zmieni?!
0
0

Prezes TVP, Jacek Kurski oficjalnie zapowiedział, że w 2021 roku, powstaną nowe logotypy TVP1, TVP2 i TVP Sport. Informacja jest potwierdzona, jednak dalej nie wiadomo, kiedy będziemy mogli zobaczyć nowe logo na ekranach naszych telewizorów.

jacek kurski

Jacek Kurski na konferencji prasowej TVP, która miała podsumować 5 lat pracy TVP, zapowiedział zmianę logotypu telewizji.

– Zgodnie ze światowymi trendami tworzymy nowoczesną i minimalistyczną, ale w pozytywnym sensie, oprawę głównych anten: TVP1, TVP2 i TVP Sport – na początek – powiedział Jacek Kurski.

Nową oprawę o której mówił prezes oparto na specjalnie przygotowanym kroju pisma i motywie linii. Kurski zapowiedział, że oprawa ma odzwierciedlać przenikanie się tradycyjnej telewizji i telewizyjnych treści w internecie. Kanały będą miały również nowe logotypy.

Jak zdołaliśmy się dowiedzieć, TVP1 będzie na tle ciemniejszego odcienia koloru niebieskiego, natomiast TVP2 i TVP Sport pozostaną bez zmian. Ponadto zmieniono znaki graficzne stacji. Litery TVP nie będą już w kwadratach i na białym tle a cyfry będą miały taką samą wielkość jak litery.

Niestety, nie wiadomo kiedy będziemy mogli zobaczyć logotypy na ekranach telewizorów, jednak Jacek Kurski zdradził, że oprawę TVP Sport zobaczymy wcześniej ze względu na zaplanowane piłkarskie Euro 2020 i letnie igrzyska olimpijskie. Oczywiście jak możecie się domyślić obie te imprezy będzie można obejrzeć za darmo na TVP Sport.

Please follow and like us: