Home Celebryci Weinstein w ciężkim stanie! Prawnicy wnoszą do sądu prośbę o…

Weinstein w ciężkim stanie! Prawnicy wnoszą do sądu prośbę o…

Weinstein w ciężkim stanie! Prawnicy wnoszą do sądu prośbę o…
0
0

Harvey Weinstein to legenda Hollywood, która aktualnie odsiaduje wyrok za przestępstwa o charakterze seksualnym. Oskarżenie chce przeprowadzić ekstradycję producenta filmowego do więzienia w Los Angeles. Jednak jego prawnicy za wszelką cenę próbują do tego nie dopuścić powołując się na zły stan zdrowia mężczyzny.

weinstein

Harvey Weinstein był chyba najbardziej wpływowy i rozpoznawalnym producentem w Hollywood. Mężczyzna był producentem większości filmów Quentina Tarantino czy też trylogi ”Władcy Pierścieni”. Po wielu, wielu latach, okazało się że jest również groźnym przestępcą seksualnym.

Cała afera rozpoczęła się 5 października 2017 roku, kiedy w gazecie New York Times ukazał się artykuł odnośnie podejrzeń o molestowanie seksualne Weinsteina. Kilka dni później, pojawił się artykuł autorstwa Ronana Farrowa. Znalazła tam się informacja, że producent molestował i napadł na 13 kobiet, z czego aż 3 zgwałcił.

W związku z coraz nowymi oskarżeniami Weinsteina zwolniono z firmy The Weinstein Company, którą założył w 2005 r. razem z młodszym bratem Bobem. Dodatkowo mężczyzna otrzymał pozew rozwodowy od swojej żony Georginy Chapman – aktorki i projektantki mody. Ostatecznie producent usłyszał zarzuty w maju 2018 roku za: gwałt, przestępstwo na tle seksualnym, wykorzystywanie seksualne i molestowanie seksualne. 11 marca 2020 r. Harvey Weinstein został prawomocnie skazany na 23 lata więzienia. Mężczyznę oskarżono także w Los Angeles, gdzie postawiono mu zarzuty 11 napaści seksualnych na pięć różnych kobiet. Jeśli zostanie skazany, grozi mu do 140 lat więzienia.

Harvey Weinstein w coraz gorszym stanie?

Weinstein przebywa aktualnie w więzieniu Wende Correctional Facility w Nowym Jorku, jednak niedługo ma być przewożony do Los Angeles. Jednak 12 kwietnia na wideokonferencji, prawnicy Weinsteina – Mark Werksaman i Norman Effman – przedstawili sądowi mocne argumenty, które mają utrzymać producenta w więzieniu w którym się znajduje. Okazuje się, że mężczyzna jest w opłakanym stanie.

Jak donoszą prawnicy Weinstein jest prawie niewidomy i stracił już cztery zęby, przy czym wada może się pogłębić. Producent ma już podobno zarezerwowane specjalistyczne zabiegi stomatologiczne aby uratować swoje uzębienie.

Dodatkowo producent choruje na cukrzyce, ma problemy z sercem, ból pleców i bezdech senny. Z uwagi na powyższy stan zdrowia, prawnicy wniesli do sądu prośbę o pozostawienie mężczyzny w obecnym więzieniu.

Please follow and like us: