Home Polityka Andrzej Duda wystosował mocny apel do Polaków. Prosi o jedno.

Andrzej Duda wystosował mocny apel do Polaków. Prosi o jedno.

Andrzej Duda wystosował mocny apel do Polaków. Prosi o jedno.
0
0

Co jakiś czas w mediach pojawiają się informacje o panującej niechęci do osób pracujących w szpitalu lub odbywających kwarantannę. Wielu z nich dostało kartki z pogróżkami od sąsiadów oraz z żądaniem o wyprowadzkę z mieszkania. Dlatego Andrzej Duda, zaapelował ostatnio do Polaków, na swoim Facebookowym. Jego wystąpienie obiło się szerokim echem w polskich domach, ponieważ prezydent powołał się też na samego Jana Pawła II. Ciężko zostawić taki apel bez żadnego komentarza.

andrzej duda

Pracownicy szpitala lub osoby poddane kwarantannie, są przez niektórych ludzi traktowani jak osoby skażone. Takie osoby często są poddawane ostracyzmowi społecznemu oraz dostają listy z pogróżkami. Andrzej Duda na swoim Facebookowym live, postanowił odnieść się do powyższych wydarzeń. Dodatkowo w swoim apelu odniósł się do papieża Polaka, Jana Pawła II.

– Proszę o to żeby powstrzymać się od zdumiewających mnie zachowań. Bo można przeczytać w internecie różne, jak to mówi młodzież, hejterskie wypowiedzi. Jesteśmy jedną wspólnotą. Jesteśmy jednym narodem. Zachorowanie na koronawirusa może dotknąć każdego z nas. Zachowajmy zdrowy rozsądek. Nikt z nas nie chciałby zostać opuszczony i postponowany przez innych tylko dlatego, że został zarażony. Proszę o odpowiedzialność i solidarność. Zwłaszcza w tych dniach kiedy będziemy obchodzić setną rocznicę urodzin Jana Pawła II. Proszę o to, żeby osoby z pokolenia JP2 pamiętały o jego nauce. Chociażby o solidarności i o tym co znaczy być jednym narodem – powiedział Andrzej Duda podczas swojego wystąpienia na żywo na Facebooku.

Nie da się ukryć, że dla wielu Polaków, Jan Paweł II jest wielkim autorytetem. Dlatego mamy głęboką nadzieję, że wielu naszych rodaków potraktuje na poważnie apel prezydenta. W trudnych czasach ludzka solidarność jest niezwykle ważna, ponieważ cóż innego nam pozostało. Pandemię nikt nie pokona w pojedynkę. Pandemię pokonamy tylko razem.

Please follow and like us: