Home Celebryci Tomasz Karolak MASAKRUJE rząd w sprawie kwarantanny!

Tomasz Karolak MASAKRUJE rząd w sprawie kwarantanny!

Tomasz Karolak MASAKRUJE rząd w sprawie kwarantanny!
0
0

Dziś rząd ujawnił, że 28 grudnia zostanie wprowadzona zostanie narodowa kwarantanna. Decyzja władz spotkała się z ogromną krytyką ze strony wielu polityków, aktorów i celebrytów. Jedną z takich osób jest Tomasz Karolak, który postanowił powiedzieć wprost rządzącym co myśli o ich pomyśle. Aktor stwierdził, ż niektóre decyzje władz wyglądają jakby ktoś podejmował je z dnia na dzień!

tomasz karolak

Pandemia koronawirusa dalej trwa, dlatego z racji nadchodzących świąt, rząd ogłosił obotrzenia, które będą panować od 28 grudnia do 17 stycznia. W tym czasie większość sklepów będzie nieczynna, a zakupy zrobimy wyłącznie w sklepach spożywczych. Ponadto zamykane są też stoki narciarskie. Co więcej, w noc sylwestrową będzie obowiązywał zakaz przemieszczania w godzinach 19:00-6:00.

Tomasz Karolak ostro o kwarantannie narodowej!

Decyzja ta spotkała się z krytyką ze strony społeczeństwa. Swoją opinię na ten temat postanowił wyrazić znany aktor, Tomasz Karolak. Według aktora, powyższe zmiany mają jedynie zdyscyplinować Polaków a nie mają realnego wpływu na zarażenia.

Jestem zaskoczony, że te obostrzenia nie są wprowadzone w związku z koronawirusem, tylko po to, żeby Polaków troszeczkę ukrócić. Sam minister stwierdził, że w internecie wyczytał o zaproszeniach na służbowe wyjazdy, na wypoczynek służbowy. Myślę więc, że obostrzenia to próba zdyscyplinowania Polaków, a przecież z tego, co widzimy, nie ma obecnie jakiegoś znacznego wzrostu liczby zachorowań, bo wszyscy trzymają się wytycznych – powiedział Tomasz Karolak.

Ponadto aktor stwierdził, że niektóre decyzje wyglądają jakby ktoś podejmował je z dnia na dzień.

– Mam wrażenie, że te obostrzenia wprowadzane są z dnia na dzień. Tak jakby ktoś nie zachowywał się systemowo. „Chcą otwarcia stoków? To ja je zamknę”. Moim zdaniem, nie ma planu wyprowadzania z pandemii, lecz wykonuje się doraźne ruchy. Chciałbym się mylić, ale zdaje się, że właśnie tak jest. Nikt nie przejmuje się tym, co dzieje się w domach z dziećmi, które dostają szału podczas zdalnego uczenia się i uzależniają się od komputerów. W czasie ferii można było wysłać dziecko na specjalistyczny obóz, np. taneczny, gdzie zapewniano bezpieczeństwo. Wiem, że setki tysięcy takich dzieci nie pojedzie. Nie chciałbym być w skórze branży hotelarskiej i narciarskiej. Ministrowie mówią, że przedsiębiorcy dostaną rekompensatę. Zobaczymy. My tę rekompensatę, na szczęście, dostaliśmy i to pozwoli nam przez jakiś czas przetrwać. Ale jak długo tak można? – dodał aktor.

Na koniec stwierdził, że nowe obostrzenia nie wpłyną na jego plany sylwestrowe, ponieważ i tak miał zostać on z rodziną.

Please follow and like us: