Home Ciekawostki Zielona herbata – poprawi Twój dzień, samopoczucie i…

Zielona herbata – poprawi Twój dzień, samopoczucie i…

Zielona herbata – poprawi Twój dzień, samopoczucie i…
0
0

Zielona herbata to cudowny napój, której właściwości znacznie pomagają w obniżeniu poziomu cholesterolu, utracie wagi, utrzymaniu zdrowych zębów i jest napojem przeciwnowotworowym. Chińczycy piją go od dawna ze względu na jego magiczne właściwości. Używają go do leczenia bólów głowy, ale także do większych problemów, takich jak zapobieganie rakowi.

Wiele badań zdrowotnych mówi o zaletach zielonej herbaty. Następnie wymienimy tylko podstawowe właściwości które posiada zielona herbata.

zielona herbata

Zielona herbata na odchudzanie

Powszechnie wiadomo, że zielona herbata świetnie działa na odchudzanie i ma działanie termogeniczne ze względu na wysokie stężenie polifenoli, które pomagają w utlenianiu tłuszczu. W ten sposób herbata zwiększa energię, która przyspiesza metabolizm. W ten sposób uzyskuje się efekt końcowy – utratę wagi .

Zastąp poranną kawę, która zawiera większą liczbę kalorii, zieloną herbatą i ciesz się dietą z zielonej herbaty. To świetny spalacz tłuszczu.

Zapobieganie rakowi

Ma właściwości przeciwutleniające, które uwalniają organizm z wolnych rodników. Takie rodniki są podstawowym prekursorem starzenia się i powstawania raka . Polifenole w zielonej herbacie nieustannie poszukują niestabilnych cząsteczek tlenu, które niszczą zdrowe komórki w organizmie. Zielona herbata to ta, która je neutralizuje i w ten sposób zapobiega pojawianiu się różnych stanów zapalnych, chorób serca i raka.

Zielona herbata na zdrowe zęby

Fluor w zielonej herbacie jest głównym składnikiem, który niszczy bakterie jamy ustnej. Bakterie te są głównym powodem zepsucia zębów i pojawienia się nosicieli. Z drugiej strony kawa żółknie w zębach i pozostawia plamy.

Obniża poziom cholesterolu

Wysoki poziom cholesterolu jest głównym powodem chorób serca. Przechodzi przez wątrobę w tętnicach i odkłada się na ich ścianach. Katechiny zawarte w zielonej herbacie pomagają obniżyć poziom cholesterolu LDL i zapobiegają krzepnięciu krwi. Poprawiają stosunek dobrego i złego cholesterolu we krwi i w ten sposób ogólnie poprawiają stan zdrowia.

Wniosek

Jeden liść zielonej herbaty i kilka szklanek herbaty w ciągu dnia znacznie zmniejszy ryzyko nagłych chorób i pomoże w odchudzaniu. Ci, którzy mają problemy z kofeiną, mogą stosować ekstrakt z zielonej herbaty lub pigułki z zielonej herbaty .

Please follow and like us: