Home Ciekawostki Zielona herbata i jej cudowne właściwości

Zielona herbata i jej cudowne właściwości

Zielona herbata i jej cudowne właściwości
0
0

Zielona herbata od wieków towarzyszy ludziom. Jednak w zależności od regionu w jakim występuje, porze o jakiej zostanie zebrana, może się od siebie różnić. Oto cudowne właściwości zielonej herbaty, które zdecydowanie zachęcą Cię do jej regularnego picia.

zielona herbata

Poprawia wygląd cery

Jest to zapewne szczególnie istotne dla osób z wszelkimi zmianami skórnymi. Zielona herbata zawiera antyoksydanty, które zmniejszają ilość wolnych rodników, które to powodują zamiany skórne na tle trądzikowym. Co więcej antyoksydanty spowalniają procesy starzenia się skóry, w rezultacie dłużej zachowamy świeżą i świetlistą cerę.

Flawonole i ich magia

Zielona herbata zawiera w sobie flawonole, które przynoszą szereg korzyści, w szczególności dla osób z wysokim cholesterolem, nadciśnieniem czy nadwagą. Flawonole mają działanie przeciwnowotworowe, mogą między innymi zmniejszać ryzyko zachorowania na raka trzustki, jednak nie tylko. Co więcej działają przeciwmiażdżycowo, co jest istotne dla osób z wysokim cholesterolem. Podsumowując można powiedzieć, że regularne spożywanie zielonej herbaty to dodatkowa profilaktyka przy chorobach sercowo-naczyniowych.

Zielona herbata, a kofeina

Często sięgamy po kawę, aby się pobudzić, jednak po czasie działania kofeiny ponownie czujemy zmęczenie, które uderza w nas z podwójną siłą. Jest to najprawdopodobniej najgorszy skutek uboczny spożywania kawy. Jednak z zieloną herbatą jest inaczej, ponieważ zawiera ona teinę, a nie kofeinę. Teina pobudza wolniej, jednak ostatecznie na dłużej. Jeżeli chcemy zaparzyć herbatę przepełnioną teiną, to najlepiej parzyć ją 2-3 minuty, wtedy skutecznie poprawi koncentrację i niweluje senność.

Please follow and like us: