Home Porady Zgaga jest zmorą większości Polaków! Jak się jej pozbyć?

Zgaga jest zmorą większości Polaków! Jak się jej pozbyć?

Zgaga jest zmorą większości Polaków! Jak się jej pozbyć?
0
0

Jeśli jesteś jednym z 7% Polaków, którzy codziennie cierpią na zgagę, ten artykuł jest dla Ciebie. Oprzyj się, jak kontrolować i zmniejszać zgagę w domu, w zaledwie 4 prostych krokach. Zgaga doskwiera ludziom z powodu refluksu kwasu i zgagi. Najczęstszymi metodami leczenia są leki komercyjne. W każdym razie inne naturalne metody są również skuteczne. Oprócz poprawy jakości życia, zmiana nawyków żywieniowych i stylu snu może po prostu zmniejszyć objawy zgagi.

zgaga

Objawy zgagi

Zgaga występuje, gdy kwas żołądkowy zostaje wepchnięty do przełyku, jelita przenoszącego napoje i jedzenie z ust do żołądka. Istnieją różne domowe rozwiązania w leczeniu zgagi i refluksu kwasowego, które są wspierane przez badania naukowe.

Refluks kwasowy jest w większości nieszkodliwy i normalny, ale jeśli są częste, mogą spalić wnętrze kanału pokarmowego. Zgaga, która jest objawem refluksu kwasu, jest bolesna i powoduje dyskomfort w gardle i klatce piersiowej.

Niektóre osoby odczuwają kwaśny smak w ustach podczas połykania, podczas gdy inne mają poważne objawy, takie jak nadżerka zębów, astma i kaszel. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, co powoduje zgagę i jak łatwo zmniejszyć zgagę w domu.

zgaga

Jak zmniejszyć zgagę

Wypróbuj niektóre z tych naturalnych środków, aby zmniejszyć zgagę:

1. Unikaj przejadania się

Dolna część przełyku pozostaje zamknięta, chyba że coś połkniesz, odbijanie lub wymioty. Zapobiega przedostawaniu się kwaśnej zawartości żołądka w kierunku ust.

Wywieranie zbyt dużego nacisku na ten zawór może spowodować wyciśnięcie kwasu przez otwór.

Większość oparzeń serca występuje po jedzeniu. Gorzej, gdy zjadłeś większy posiłek. Unikaj przejadania się, aby zminimalizować zgagę.

2.Zrzuć zbędne kilogramy

Przepona, która znajduje się nad żołądkiem, to mięsień, który wzmacnia dolne części przełyku. Zapobiega rozlaniu się kwasu żołądkowego do przełyku.

Duża ilość tłuszczu z brzucha wywiera nacisk na brzuch, popychając dolne partie przełyku w górę, stan zwany przepukliną rozworu przełykowego . To powoduje częstą zgagę i refluks.

Badania obserwacyjne pokazują, że utrata masy ciała łagodzi objawy refluksu kwasowego, takie jak zgaga.

3. Przestrzegaj diety niskowęglowodanowej

Badania wykazały, że dieta niskowęglowodanowa zmniejsza zgagę i inne objawy refluksu kwasu .

Naukowcy sugerują, że niestrawione węglowodany powodują rozwój bakterii i wywierają nacisk na dolne części brzucha. Jest to jedna z najczęstszych przyczyn zgagi.

Wzrost bakterii jest wynikiem upośledzonego wchłaniania i trawienia węglowodanów. Zbyt dużo niestrawionych węglowodanów powoduje wzdęcia i wzdęcia, a także częste bekanie.

4. Woda cytrynowa

PH cytryny wynosi 2. Oznacza to, że jego kwas jest silniejszy niż ocet. Teraz możesz się zastanawiać, jak kwaśne jedzenie leczy kwaśny refluks?

Sok z cytryny zmieszany z wodą może mieć działanie alkalizujące i pomóc zneutralizować kwas w żołądku.

Co więcej, cytryna ma inne składniki odżywcze, takie jak witamina C, które mogą pomóc zmniejszyć zgagę.

Może być konieczne wymieszanie łyżki  soku  z cytryny ze szklanką wody. Wypij 30 minut przed posiłkiem, aby odczuć efekty.

Zmniejsz zgagę na zawsze

Wszystko, co musisz zrobić, to ustalić przyczynę zgagi i sposób, w jaki żołądek reaguje na określone sytuacje.

Główną ideą jest naprawa przyczyn niskiego poziomu kwasu, a można zmniejszyć zgagę, a nawet pożegnać się z nią jak zawsze.

Please follow and like us: