Home Celebryci Zespół Big Cyc oskarżany o neokolonializm! SKANDAL!

Zespół Big Cyc oskarżany o neokolonializm! SKANDAL!

Zespół Big Cyc oskarżany o neokolonializm! SKANDAL!
0
0

Zespół Big Cyc, znany z takich przebojów jak ”Rudy się żeni” wzbudził niemałe kontrowersje wśród słuchaczy. Muzycy postanowili bowiem zrobić nowy teledysk do swojego przeboju ”Makumba”. Jednak tuż po premierze teledysku, muzyków oskarżono o neokolonializm!

big cyc

Zespół Big Cyc opublikował 25 maja teledysk swojego hitu ”Makumba”, gdzie wystąpiły dzieci z Afryki. Powyższy teledysk jednak mocno podzielił słuchaczy a muzyków oskarżono o neokolonializm. W sprawie stanowisko zabrała nawet African Music School.

Zespół szybko opublikował wpis, w którym odpierał wszystkie ataki, jednak nie przekonało to wszystkich.

– Teledysk nie kłamie. Widać wyraźnie, że dzieciaki mają radość ze wspólnego grania. Ta piosenka jest o ich szkole, a jest to coś, co mają tam najcenniejszego. I taka jest PRAWDA wyśpiewana w piosence. Także w tym fragmencie, który był najbardziej krytykowany o tym, że „białas” (misjonarz Benek Pączka) przyjechał tam, w to zapomniane przez WAS WSZYSTKICH miejsce i zbudował tym dzieciakom radość i nadzieję. – opublikował Big Cyc na swoim Fanpagu.

Oficjalne oświadczenie African Music School.

– Na przełomie grudnia i stycznia wybuchła w kraju rebelia. Lokalni przywódcy chcieli nie dopuścić do ogłoszenia wyników wyborów prezydenckich. Ludność Bouar schroniła się wówczas na terenie klasztoru Braci Kapucynów. W tym czasie popłynął do nich niesamowity i niespodziewany strumień pomocy z Polski. Dzięki ofiarności ludzi mogliśmy kupić jedzenie, materiały sanitarne. W połowie stycznia pracownicy organizacji międzynarodowych policzyli ludzi, którzy schronili się w klasztorze. Było ich blisko 5000 – możemy przeczytać w oświadczeniu AMS.

Dodatkowo African Music School stwierdziło, że nowa wersja piosenki to zwrócenie uwagi na problemy afrykańskich dzieci.

– Nasza »Makumba« jest wołaniem o pomoc, o dostrzeżenie tych dzieci. W Polsce tak mało się mówi o ich sytuacji. W wyniku wojny domowej, która zakończyła się 2019 r. około jeden milion osób musiał opuścić swój kraj. Wielu do dziś przebywa w Kamerunie. Rodziny są rozdarte. Nie mają środków do życia. African Music School działa ponad podziałami. Do naszej szkoły może przyjść każde dziecko i otrzyma pomoc oraz szansę na naukę. To jest »nasza Makumba«. To piosenka o nadziei i o przyjaźni między polskim zakonnikiem i dziećmi, o których świat próbuje nie pamiętać – dodała organizacja

Please follow and like us: