Home Porady Woda z cytryną o poranku. Jakie niesie ze sobą korzyści?

Woda z cytryną o poranku. Jakie niesie ze sobą korzyści?

Woda z cytryną o poranku. Jakie niesie ze sobą korzyści?
0
0

Różne są metody na pobudzenie metabolizmu, różne produkty są polecane. Niestety część z nich nie jest aż tak łatwo dostępna lub jest stosunkowo droga. Jednak klasyczna woda z cytryną pita na czczo, ma szereg zalet, takich jak powszechność oraz przystępność cenowa. Jakie inne zalety ma picie wody z cytryną na czczo?

woda

Kto powinien unikać wody z cytryną?

Woda z cytryną pita na czczo przynosi wiele korzyści, jednak nie jest wskazana dla każdego. Przede wszystkim powinny jej unikać osoby z chorobą refleksową lub aktywnymi wrzodami żołądka. Wynika to z tego, że wpływa to na zakwaszanie soku żołądkowego i jego nadmiernej produkcji, co w rezultacie może skończyć się nieprzyjemnymi dolegliwościami.

Skoro już wiemy, kto nie powinien sięgać po wodę z cytryną, przejdźmy do zalet jakie taki nawyk niesie.

Woda z cytryną, jakie są korzyści?

  • Cytryna jest bogata w witaminę C, która bierze udział w produkcji kolagenu przez nasze komórki. Kolagen natomiast nadaje między innymi elastyczność naszej skórze. Co więcej buduje chrząstki stawowe, a co za tym idzie zwiększa ich wytrzymałość. Także woda z cytryną wspomaga naszą skórę oraz chrząstki stawowe.
  • Ponadto, cytryna zawiera w sobie antyoksydanty, które nazywa się również przeciwutleniaczami. One natomiast pomagają niwelować działanie wolnych rodników, które mają negatywny wpływ na nasz organizm. Wolne rodniki mogą odpowiadać za mutacje naszego DNA, tym samym zwiększając prawdopodobieństwo rozwoju chorób na tle onkologicznym. W związku z czym, woda pita z cytryną pomaga przy eliminacji szkodliwych wolnych rodników, które mamy w organizmie.
  • Idąc dalej, sok z cytryny zawiera kwas cytrynowy. Kwas cytrynowy zapobiega wiązaniu się wapnia, dzięki czemu przeciwdziała tworzeniu się kamieni nerkowych.
  • Woda z cytryną pomaga usuwać toksyny z organizmu. Dzięki temu, że pijemy więcej płynów, poprawiamy moczopędność, przez co szybciej pozbywamy się toksyn z organizmu.
  • Woda pita z cytryną wspomaga nasze trawienie, a co za tym idzie, wspomaga również nasz metabolizm. Duża ilość spożywanych płynów pomaga przesuwać pożywienie w głąb przewodu pokarmowego. Co więcej sok z cytryny przyspiesza produkowanie żółci, która pomaga tłuszczom z pokarmów efektywniej się strawić.
Please follow and like us: