Home Celebryci Wiemy ile zarobiła Iga Świątek w turnieju. Kwota poraża!

Wiemy ile zarobiła Iga Świątek w turnieju. Kwota poraża!

Wiemy ile zarobiła Iga Świątek w turnieju. Kwota poraża!
0
0

Wszyscy zapewne słyszeliśmy o wspaniałym zwycięstwie Igi Świątek w finale Rolanda Garrosa w Paryżu. Zaledwie 19 letnia tenisistka może się pochwalić naprawdę ogromnym osiągnięcie i napawa dumą serca wszystkich Polaków. Dziś jednak, dowiemy się czegoś co nie tak łatwo znaleźć w mediach, mianowicie na jaką nagrodę finansową może liczyć Iga Świątek. Zostańcie z nami, ponieważ kwota zwala z nóg!

iga świątek

Dzień, w którym Iga Świątek  pokonała Sofię Kenin finale Rolanda Garrosa przejdzie do historii polskiego tenisa. Dziewczyna w brawurowy sposób pokonała swoją rywalkę nie przegrywając ani jednego seta. Na jaką nagrodę pieniężną może teraz liczyć Iga?

Według oficjalnych danych Światowego Związku Tenisa, Świątek zarobiła w swojej dotychczasowej karierze ok. 1.1 mln dolarów. Za zwycięstwo w turnieju dziewczyna może liczyć jednak na zdecydowanie więcej, ponieważ już niedługo, na jej konto wpłynie 1 894 332 dolarów!

To jednak nie wszystko, ponieważ już za samo dotarcie do półfinału, Iga i jej rywalka otrzymają 130 953 dolarów. Po zsumowaniu nagród, wychodzi na to, że 19 latka zarobiła w turnieju 1 959 808 dolarów.

Oczywiście, pieniądze nie są najważniejszą rzeczą, którą sportsmenka zyskała na turnieju. Zwycięstwo łączy się z ogromnym prestiżem i dużym awansem w rankingu WTA. Z całego serca gratulujemy Idze za odniesienie tak ogromnego sukcesu w tak młodym wieku. Mamy również nadzieje, że do dopiero przedsmak tego, co w przyszłości pokaże nam jeszcze Iga Świątek!

Please follow and like us: