Home Celebryci Warszawski raper ostro o sądach i odszkodowaniu Tomasza Komendy!

Warszawski raper ostro o sądach i odszkodowaniu Tomasza Komendy!

Warszawski raper ostro o sądach i odszkodowaniu Tomasza Komendy!
0
0

Opolski sąd wydał decyzję o wydanie odszkodowania dla Tomasz Komendy w wysokości 13 milionów złotych, za niesłuszne skazanie na karę pozbawienia wolności. Sprawę postanowił skomentować warszawski raper Tede. Mężczyzna w swoim najnowszym filmiku odniósł się do wyroku.

raper

W końcu Tomaszowi Komendzie udało się uzyskać odszkodowanie za 18 lat więzienia. Sąd Okręgowy w Opolu zasądził 811 533 złotych i 12 groszy tytułem odszkodowania i 12 milionów złotych zadośćuczynienia za 18 lat niesłusznego pobytu w więzieniu za zbrodnię, której mężczyzna nie popełnił. Wiele osób jednak uważa, że 13 milionów odszkodowania to zdecydowanie za mało. Sprawę postanowił też skomentować znany raper – Tede.

Na swoim youtubowym kanale, raper prowadzi program „INFLUEN$ERIAL”. W 3 odcinku produkcji Tede odniósł się do wyroku opolskiego sądu.

– 13 baniek za 18 lat upokorzenia i wyjętych z życia. Nie wiem, czy to wystarczy, ale prawda jest taka – nie chcę was martwić – że my za to płacimy. Jakieś trzy złote na głowę według moich obliczeń. Uważam, że to nie jest takie wesołe – powiedział raper.

Dodatkowo Tede uważa, że osoby odpowiedzialne za niesłuszne skazanie Komendy powinny ponieść karę.

– Nie sądzę, żeby ludzie, którzy za to odpowiadają, zostali dożywotnio pozbawieni swoich funkcji i możliwości wykonywania zawodu. Tacy ludzie powinni mylić się tylko raz, skoro mogą decydować o ludzkim życiu – mówił Jacek Garniecki.

Według rapera to nie obywatele powinni płacić odszkodowanie za wyrok polskiego sądu lecz osoby odpowiedzialne za to.

– Moim zdaniem powinni dostać najniższe stanowiska z najniższą płacą, a pieniądze z różnicy między uposażeniem docelowym a wymaganym przez ludzką przyzwoitość, powinny iść na pokrycie, chociaż symbolicznie, tego długu. To oni zadłużyli Skarb Państwa na 13 mln – dodał na koniec Tede.

Please follow and like us: