Home Celebryci Wałęsa ostentacyjnie wyszedł. To go chyba zabolało!

Wałęsa ostentacyjnie wyszedł. To go chyba zabolało!

Wałęsa ostentacyjnie wyszedł. To go chyba zabolało!
0
0

Lech Wałęsa miał być honorowym gościem podczas wydarzenia pt. „Koci koci łapci”. Były prezydent jednak długo nie wytrzymał i po kilku minutach wstał i ostentacyjnie wyszedł z sali. Co takiego sprawiło, że Wałęsa opuścił salę z tak wielkim oburzeniem? Zaraz się wszystkiego dowiecie!

wałęsa

Na czytanie sztuki autorstwa Mariusza Babickiego i Pawła Niewiadomego pt. „Koci koci łapci”, które opowiada o ludziach z ”Solidarności i Stoczni Gdańskiej zaproszono Lecha Wałęse. Niestety jak się okazuje, Wałęsa nie był chyba zadowolony z treści sztuki, ponieważ bardzo szybko opuścił całe wydarzenie. Jak udało się nam ustalić, były prezydent wytrzymał jedynie pierwszy akt.

– Nie spodobała mi się, ja jestem za tym, żeby coś robić, co wpływa na zmiany, na logikę, na osiągnięcia, a oni podnosili takie rzeczy dyskusyjne, „Sto milionów” na przykład. To mnie nie zabolało, ale ja myślałem, że ci ludzie rozumieją to. „Sto milionów” dotyczyło uwłaszczenia. Chciałem, by przynajmniej jedna czwarta Polaków wykupiła polski majątek narodowy, w tym Stocznię, to by wystarczyło, by Polska się wzbogaciła, ale nie daliście mi tego zrobić i wyszło jak wyszło […] To był fenomenalny plan. Oni podczas tego spektaklu tego nie zrozumieli – powiedział Wałęsa dla Faktu

Lider opozycji komunistycznej postanowił odstresować się po tym spektaklu przy szklance zimnego piwa. Dodatkowo Wałęsa postanowił powiedzieć dziennikarzom co sądzi bezpośrednio o spektaklu.

– Poza tym było dużo przekleństw, co drugie słowo to kur… […] To jest pod dyskusję, mówimy brzydko, nawet przeklinamy, ale po to, żeby spowodować mądrą dyskusję. Niech dyskutują, ale żeby było widać dokąd zmierzają, daję im jeszcze szansę, nie przekreślam tego spektaklu. Niech zauważą, że „Solidarność” odniosła największe w Polsce pokojowe zwycięstwo – stwierdził Lech Wałęsa.

Please follow and like us: