Home Życie Wakacje 2021, czyli podróże zagraniczne w dobie pandemii

Wakacje 2021, czyli podróże zagraniczne w dobie pandemii

Wakacje 2021, czyli podróże zagraniczne w dobie pandemii
0
0

Wszyscy żyjemy w nieustannym zawieszeniu, zastanawiając się czy za miesiąc lub dwa nie będzie kolejnego lockdownu. Chcemy wykorzystać uzbierane dni urlopu i pojechać na wyczekiwane wakacje, odpocząć od zgiełku codzienności. Jak przygotować się na taki wyjazd? Co ze sobą zabrać? Już pomagamy ?

wakacje 2021

Polak za granicą

Po pierwsze, jeżeli chcemy być na bieżąco informowani podczas wakacji o publikacjach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, możemy pobrać aplikację Polak za granicą, dostępną zarówno na Androida jak i iOS. W niej znajdziemy aktualne dane na temat podróży do wszystkich krajów na świecie. Co więcej znajdują się tam wszelkie informacje dotyczące niezbędnych kontaktów do polskich placówek wraz z ich lokalizacją, które podczas wakacji są niezbędne. Aplikacja zapewnia stały dostęp do sprawdzonych informacji, aktualizowanych przez konsulów RP w polskich placówkach na całym świecie.

Środki ostrożności

Po drugie, istotnym jest, aby zabezpieczyć się we wszystkie niezbędne środki higieny osobistej na tegoroczne wakacje. Między innymi w odpowiednią ilość maseczek, najlepiej chirurgicznych, ponieważ będziemy mogli odpowiednio często zmieniać. Jeżeli zabieramy ze sobą maseczki materiałowe, pamiętajmy o ich regularnym praniu. Co więcej warto zaopatrzyć się w płyny do dezynfekcji dłoni. Ponad to zaleca się dezynfekowanie przedmiotów w naszym otoczeniu, które często dotykamy takie jak telefon i portfel. Dodatkowo możemy zabrać ze sobą kilka par rękawiczek jednorazowych. Co prawda nie zatrzymują one rozprzestrzeniania się wirusa, jednak mając je na sobie jest dużo mniejsza szansa, że postanowimy włożyć taką dłoń do oka czy ust.

A co by było gdyby…

Po trzecie, warto przygotować się na wszystkie możliwe scenariusze wakacji i poinformować o nich najbliższych. Zastanowić się gdzie moglibyśmy odbyć ewentualną kwarantannę bądź samoizolację. Co w sytuacji, gdy lot powrotny zostanie odwołany lub przełożony. W momencie, w którym będziemy przygotowani na najgorsze to każdy pozytywny scenariusz będzie dla nas miłym zaskoczeniem.

Zachęcamy do świadomych i odpowiedzialnych wakacji w szczególności w czasach oraz realiach pandemii. Regularne obserwowanie obostrzeń zarówno w kraju docelowym, jak również tych dotyczących Polaków wracających z zagranicy.

Please follow and like us: