Home Porady W kilka dni możesz oczyścić swoje płuca i…

W kilka dni możesz oczyścić swoje płuca i…

W kilka dni możesz oczyścić swoje płuca i…
0
0

Wszyscy wiedzą, że palenie jest wyjątkowo niebezpieczne dla naszego zdrowia. Jednak dla niektórych osób jest to winna przyjemność! Dlatego jeśli kiedykolwiek paliłeś, wypróbuj ten 1 prosty trik i oczyść swoje płuca.

płuca

Palenie jest jednym z najbardziej śmiercionośnych nawyków. Jest niezwykle szkodliwe dla naszego zdrowia, a papierosy zawierają dodatkowo wiele rakotwórczych substancji chemicznych . Wszyscy mamy świadomość, że osoby palące są bardzo zagrożone zachorowaniem na raka. Mówi się, że każdy palony papieros zabiera 11 minut życia ! To około 3,6 godziny na opakowanie! To bardzo przerażająca statystyka. Mimo niebezpieczeństw związanych z paleniem ciężko jest je rzucić. Papierosy są bardzo uzależniające a w rzeczywistości palenie jest jednym z najtrudniejszych nawyków do zerwania.

Palenie jako najpopularniejszy nałóg!

Palenie powoduje raka, choroby serca, udar, choroby płuc, cukrzycę i przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (POChP), która obejmuje rozedmę płuc i przewlekłe zapalenie oskrzeli. 

Dbanie o płuca ma kluczowe znaczenie dla zdrowia. Jeśli masz problemy z rzuceniem palenia lub kiedykolwiek paliłeś wcześniej, wypróbuj 1 prosty trik do czyszczenia płuc. Lekarstwo składa się z kurkumy, imbiru i cebuli. Składniki te są chwalone za ich zdolności lecznicze.

Imbir posiada niesamowite właściwości dla płuc. Jest to potężne narzędzie do detoksykacji płuc i całego ciała, a herbata z korzenia imbiru z cytryną wspomaga oddychanie i sprzyja eliminacji toksyn z dróg oddechowych. 

Badania wykazały, że kurkumina w kurkumie ma silne właściwości przeciwzapalne, przeciwutleniające, przeciwnowotworowe i przeciwtoksyczne. Może pomóc usunąć szkodliwe toksyny z organizmu, chroniąc jednocześnie narządy przed dalszym uszkodzeniem.

Niektóre związki flawonoidowe, w tym katechina, kwercetyna i epikatechina, mogą pomóc w zapobieganiu rakowi płuc u palaczy tytoniu a cebula jest doskonałym źródłem kwercetyny. Ten przepis jest idealny dla biernego palacza, ponieważ uwolni twoje ciało od wszystkich pozostałych toksyn i gruczołu od palenia z ciała.

Składniki:

  • 2 łyżki stołowe kurkumy
  • 400 g cebuli.
  • Imbirowy korzeń imbiru.
  • 400 g naturalnego słodzika (miód, syrop klonowy, ksylitol, itp.)
  • 1 l wody.

Czynności:

Zmieszaj słodzik z wodą i podgrzewaj, aż się zagotuje. Posiekaj imbir i cebulę i dodaj do mieszanki, ponownie zagotuj. Dodaj kurkumę i obniż ciepło do średniego. Ogrzej, aż pozostanie tylko połowa oryginalnej ilości.

Please follow and like us: