Home News 35 latek umarł przez napoje energetyczne. Pił je codziennie…

35 latek umarł przez napoje energetyczne. Pił je codziennie…

35 latek umarł przez napoje energetyczne. Pił je codziennie…
0
0

Wielu z nas zmaga się z uzależnieniem lub zna kogoś, kto to robi. Może to być jedzenie, alkohol, papierosy lub coś gorszego. Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne opisuje uzależnienie jako „chorobę mózgu, która objawia się kompulsywnym używaniem substancji pomimo szkodliwych konsekwencji”. Istnieje wiele rzeczy, od których można się uzależnić, a napoje energetyczne wydają się być wysoko na tej liście. Napoje energetyczne to płyny, który ma na celu zwiększenie wydajności i poziomu nastroju, i chociaż może wywiązać się z obietnicy, niektóre działania niepożądane są powodem do niepokoju. Jak się okazuje, nadmierne spożywanie napojów energetycznych może prowadzić do śmierci! W stanie California 35 latek zmarł wskutek nadmiernego picia napojów energetycznych.

napoje energetyczne

Napoje energetyczne uzależniają! 35 latek zmarł wskutek przedawkowania!

napoje energetyczne

Shani Clarke, australijska matka, zauważyła niepokojącą ilość napojów energetycznych w ciężarówce syna i ostrzegła go, aby nie pił zbyt dużo. Trzydziestopięcioletni Michael Clarke wzruszył ramionami matki i niestety został znaleziony martwy w swojej ciężarówce kilka tygodni później z powodu toksyczności kofeiny. Wyraziła bolesny smutek z powodu utraty syna, ale od tego czasu nauczyła się kierować swój żal do władzy, wykorzystując tragiczną historię swojego syna, aby pomóc innym rzucić nawyk.

Dr Caroline Leaf, neurobiolog poznawczy, mówi, że siedem głównych uzależnień to:
1. Miłość
2. Przetworzona żywność
3. Papierosy
4. Heroina
5. Leki psychotropowe
6. Alkohol
7. Kokaina

Według dr. Leafa, jeśli jesteśmy uzależnieni od miłości, toksyczne uzależnienia są formą zniekształconej miłości. Sugeruje, że uzależnienie ma negatywną i pozytywną stronę. Najczęściej myślimy o stronie negatywnej, szczególnie gdy myślimy o przypadkach przedawkowania narkotyków. Uzależnienia to złe nawyki, które tworzymy przez pewien czas, ale dobra wiadomość jest taka, że ​​ponieważ nie rodzimy się z nimi, możemy się ich pozbyć. Oczywiście niektóre łatwiejsze niż inne. 

Niebezpieczeństwo pozornie łagodnych uzależnień

Według raportu CNN.com „większość napojów energetycznych zazwyczaj zawiera duże ilości kofeiny, dodanych cukrów, witamin, takich jak witaminy z grupy B, oraz legalnych stymulantów, takich jak guarana, roślina rosnąca w Amazonii; tauryna, aminokwas naturalnie występujący w mięsie i rybach oraz L-karnityna, substancja w naszym ciele, która pomaga przekształcić tłuszcz w energię. ”

Brzmi prawie zdrowo, prawda? Dlaczego więc rośnie liczba chorób serca, kilka kończy się śmiercią? Według Journal of American Heart Association, dokumenty Food and Drug Administration (FDA) pokazują, że 34 zgony były wynikiem konsumpcji napojów energetycznych od 2004 r.

Każdy składnik w napoju energetycznym sam może nie stanowić problemu, ale w połączeniu z innymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak kawa, leki lub inne leki psychotropowe, może być śmiertelny. Ilość kofeiny w każdym napoju jest również powodem do niepokoju, ponieważ znacznie przekracza zalecaną przez FDA 400 mg dziennie, co odpowiada około czterech lub pięciu filiżankom kawy.

Naukowcy kontynuują badanie interakcji tych napojów z ludzkim ciałem po spożyciu. W publikacji opublikowanej przez American Heart Association w 2019 r. Zauważono, że napoje energetyczne powodowały zwiększenie częstości akcji serca i ciśnienia krwi i mogą prowadzić do śmiertelnej arytmii.

Nadzieja na przyszłość

Większość ludzi wykopuje się z uzależnień nie za pomocą leków, ale z wyboru i wytrwałości. I, jeśli mają szczęście, wsparcie ze strony otoczenia. Uświadomienie sobie, że istnieje podstawowa przyczyna uzależnienia, jest pierwszym krokiem do zmiany. Picie zbyt wielu napojów energetycznych jest złym nawykiem, który można zmienić poprzez przeprogramowanie powiązanych myśli. 

Please follow and like us: