Home Dieta Thermomix – wady i zalety tego robota kuchennego.

Thermomix – wady i zalety tego robota kuchennego.

Thermomix – wady i zalety tego robota kuchennego.
0
0

Thermomix to nowoczesny robot kuchenny, który zrewolucjonizuje nasze codzienne gotowanie. To niezwykłe urządzenie samo gotuje, blenduje, sieka, uciera, miesza, waży, podgrzewa a to dopiero początek jego funkcji. Ten robot to idealne rozwiązanie dla osób, które nie potrafią gotować lub tych, dla osób zapracowanych lub posiadających małe dzieci. To urządzenie zrobi praktycznie wszystko za Was. Dzisiaj sprawdzimy jakie są największe zalety ale i wady urządzenia Thermomix.

thermomix zalety

Thermomix jest urządzeniem, który posiada szereg zalet, jednak nie jak wszystko ma kilka wad. Mimo to, dalej jest jednym z najbardziej porządanych urządzeń przez polskie gospodynie. Nie przedłużając zatem przejdźmy do rzeczy i sprawdźmy wady i zalety Thermomixa.

JAKA JEST CENA THERMOMIXA?

Jakie są zalety Thermomixa?

Poniżej przedstawiamy Wam najważniejsze zalety robota Thermomix.

 • Wielofunkcyjność – Thermomix potrafi zastąpić naraz kilka urządzeń, które masz w kuchni. Robot potrafi gotować, blendować, siekać, ugniatać, miksować, ucierać, mieszać, ważyć itd. Tych wszystkich funkcji Thermomix ma aż 20! Robi wrażenie prawda?
 • Ogromna oszczędność czasu – dzięki niemu zaoszczędzisz całą masę czasu, który marnowałaś! Jedyne co musisz zrobić to wrzucić potrzebne składniki, nastawić wybrany program i gotowe.
 • Oszczędność miejsca – z racji tego, że Thermomix jest robotem wielofunkcyjnym, możesz pozbyć się z domu takich przedmiotów jak: blender, garnek, wszelakie rondle itp.
 • Niezwykle prosta obsługa – obsługiwanie Thermomixa jest niezwykle intuicyjne i proste. Dodatkowo robot sam waży wrzucane produkty. Ty jedyne co musisz zrobić to ustawić czas, temperaturę, szybkość obrotów.
 • Czystość – cały obiad robisz w Thermomixie, który jest wyposażony w eden garnek i dwie przystawki do gotowania na parze. Dodatkowo urządzenie możesz myć w zmywarce co oszczędzi Ci czas na codzienne czyszczenie robota.
 • Wyświetlacz z przepisami – to funkcja dla tych, którzy nie za bardzo znają się na gotowaniu. Na szczęście Thermomix wyposażony jest w wyświetlacz, który krok po kroku tłumaczy w jaki sposób przygotować ulubioną potrawę.

Jakie są zatem wady Thermomixa?

To główne zalety naszego Thermomixa. Przejdźmy jednak do wad i sprawdźmy czy również jest ich tak dużo.

 • Cena – największą wadą Thermomixa, która odstrasza większość Polaków jest zatrważająca cena urządzenia. Wynosi ona pona 5 tysięcy złotych. Nie ma co ukrywać, jest to dla wielu osób spory wydatek, który mocno nadszarpnie domowym budżetem. Z pomocą jednak przychodzi producent, ponieważ Thermomix można zakupić w niezwykle atrakcyjnych ratach.
 • Hałas – jednym to nie przeszkadza innym tak. Jednak urządzenie jest niezwykle głośne podczas swojej pracy. Do hałasu po dłuższym czasie można się przyzwyczaić, dlatego nie skreślalibyśmy Thermomixa przez głośny charakter jego pracy.
 • Nierówność posiekanych kawałków – Thermomix nie uraczy nas idealnie posiekanymi kawałkami warzyw.
 • Czyszczenie noży – mycie niektórych miejsc przy nożach jest dosyć ciężkie i męczące. Warto zatem pamiętać aby tuż po zrobionym obiedzie opłukać nasze noże.
 • Pojemność – misa pomieści jedynie 2.2l dlatego jeśli planujemy większy obiad, będziemy musieli robić na dwa razy.

Reasumując, Thermomix jak każde urządzenie ma swoje wady i zalety. Zakup należy przemyśleć i rozważyć wszelkie za i przeciw. Z doświadczenia jednak możemy Wam powiedzieć, że nie będziecie żałować tego zakupu!

Please follow and like us: