Home Dieta Thermomix TM5 vs TM6 – czym się różnią?

Thermomix TM5 vs TM6 – czym się różnią?

Thermomix TM5 vs TM6 – czym się różnią?
0
0

Thermomix to innowacyjny robot kuchenny, który zrewolucjonizuje Twój sposób patrzenia na gotowanie. Ten najnowszy cud techniki sprawi, że gotowanie stanie się jedną z Twoich ulubionych czynności. Dzisiaj porównamy sobie dwa modele tego urządzenia, Thermomix TM5 oraz TM6. Wypunktujemy różnice między powyższymi modelami oraz sprawdzimy ich cenę. Zobaczmy zatem czym różni się TM5 od TM6?

thermomix tm6

Thermomix TM5 vs TM6 – czym się różnią?

Obydwa modele Thermomixa do świetne sprzęty, które oferują nam niezrównaną pomoc w kuchni. Co takiego jednak jest w stanie nam zaoferować nowsza wersja Thermomixa TM6? W nowym Thermomixie możemy korzystać z takich nowości jak:

  • sous vide – czyli technika próżniowego gotowania, bardzo popularna w kuchni francuskiej. Dania przygotowane za pomocą tej metody gwarantują nam na wydobycie całkiem nowych walorów smakowych naszej potrawy.
  • większy ekran – wersja TM6 zapewnia nam większy ekran dotykowy, przez co wszystko jest zdecydowanie większe i bardziej przejrzyste.
  • lepsza waga – o ile w wersji TM5 mieliśmy dokładność do 5g to w przypadku nowszej mamy tu dokładność do 1g.
  • synchronizacja z telefonem – teraz za pomocą aplikacji możemy menu i listę zakupów. Nasza aplikacja będzie połączona z urządzeniem co umobilni jego działanie.
  • opcja fermentowania jogurtów i kefirów – dzięki tej opcji możemy w domu przygotować własny domowy jogurt i kefir, który będzie o wiele zdrowszy od tego ze sklepu.
  • dodatkowa pokrywka – w wersji TM6 robot jest wyposażony w dodatkową pokrywkę, która zapobiega chlapaniu.
  • opcja karmelizowania – dzięki tej opcji będziemy mogli na własną rękę przyrządzić karmel, krówki czy inne słodycze.
  • nowa miarka – TM6 wyposażony jest w dokładniejszą miarkę, która dodatkowo nie wypada z pokrywy!
  • opcja wstępnego mycia – mamy tutaj również program, który wyczyści nasze naczynia. Po takim zastosowaniu, jedyne co musimy zrobić to wypłukać i wysuszyć naczynie. 

Najnowszy model Thermomixa TM6, który możemy zakupić u przedstawicieli handlowych robota kosztuje dokładnie 5 395 zł. Starszą wersję TM5 można było zakupić za 5 199 zł z cookidoo i 4 799 zł bez cookidoo. Należy jednak pamiętać, że u przedstawicieli handlowych kupimy jedynie wersję TM6. Dlatego jeśli wystarczy nam TM5, musimy poszukać ofert na aukcjach internetowych.

Please follow and like us: