Home Sport Tenisiści kończą rywalizację w Tokio

0

Igrzyska trwają, jednak nie zobaczymy już w rozgrywkach ani Igi, ani Huberta. Tenisiści odpadli w drugiej rundzie rozgrywek.

tenisiści

ŚWIĄTEK VS BADOSA

26 lipca, Polka zmierzyła się z Hiszpanką – Paulą Badosą. Pierwszy set zaczął się po myśli Igi, jednak dalsza część rozgrywki nie była łatwa. Świątek zaczęła popełniać błędy w serwisie oraz podczas kluczowych momentów. Natomiast Badosa była bezbłędna. Ostatecznie pierwszego seta wygrała hiszpańska tenisistka 6:3.

Drugi set zaczął się również na korzyść Polski, jednak po dwóch wygranych gemach, Świątek zaczęła się gubić. Mimo wszystko Igę od przejścia do następnej rundy dzieliło bardzo niewiele. Drugiego seta musiał rozstrzygnąć tie break, w którym Badosa pokonała Świątek 7:4. Nie była to łatwa porażka dla młodej tenisistki z Polski. Po przegranym meczu długo nie mogła dojść do siebie, ukojenie przyniosła rozmowa z psychologiem sportowym – Darią Anramowicz. Dla Badosy też nie była to łatwa rozgrywka, jak podkreśla mają z Igą dobre relacje. Jednak zaznacza, że zagrała lepiej w tym spotkaniu, ale oczywiście trzyma kciuki za Igę.

HURKACZ VS BROADY

Mecz zaczął się z opóźnieniem z powodu pogody. Pierwsze spotkanie Igrzysk, polski tenisista wygrał bez większych problemów, ponieważ nie stracił żadnego seta. Podobnie jak w przypadku Świątek, mecz drugiej rundy nie był tak prosty jak było to przewidywane. Początek meczu Hurkacz zagrał wzorowo, biegał do siatki, wygrywał istotne podania. Jednak w dalszej części Brytyjczyk przejął inicjatywę i wygrał pierwszego seta. W drugim secie tenisista z Polski poczuł presję i wrócił do gry asem serwisowym, tym samym wygrywając drugiego seta. Ostatecznie trzeci set zakończył się wynikiem 7:6 dla Hurkacza. W trzecim secie Polak nie mógł wyprowadzić składnej akcji, natomiast Brytyjczyk był bezbłędny. Trzeci set zakończył się wynikiem 6:3 dla Broady’ego, dzięki czemu wygrał on spotkanie z Hurkaczem 2:1. Tym samym Polak odpada z rozgrywek w Igrzyskach Olimpijskich.

Ostatnimi reprezentantami Polski w tenisie jest Iga Świątek wraz z Łukaszem Kubotem, którzy będą rywalizować w parach mieszanych w Tokio. Polscy tenisiści zmierzą się z reprezentacją z Hiszpanii – Paulą Badosą i Pablo Carreno-Bustą. Mecz odbędzie się jutro (środa) o godzinie 9:30 czasu polskiego.