Home Porady Szczotkowanie ciała na sucho – know how dla początkujących

Szczotkowanie ciała na sucho – know how dla początkujących

Szczotkowanie ciała na sucho – know how dla początkujących
0
0

Szczotkowanie ciała na sucho podbija rytuały pielęgnacyjne i na stałe zaczyna gościć w życiu wielu osób. Jakie są z tego korzyści i na czym to polega?

Szczotkowanie ciała na sucho

ZALETY

  • Szczotkowanie ciała na sucho jest formą delikatnego peelingu, w związku z czym złuszcza martwy naskórek. Efekty tego możemy odczuć od razu, ponieważ skóra po zabiegu jest niesamowicie gładka.
  • Złuszczamy martwy naskórek nasza skóra szybciej i głębiej wchłonie wszystkie substancje aktywne zawarte w kremach czy balsamach.
  • Wykonywanie tego zabiegu pobudza naczynia limfatyczne do pracy, a co za tym idzie poprawia krążenie krwi w organizmie.
  • Wspiera w walce z cellulitem, a to wszystko dzięki pobudzeniu naczyń limfatycznych oraz krwionośnych do pracy.
  • Pomaga w usunięciu obrzęków, które mają tendencję do pojawiania się szczególnie w upalne dni. Ta zaleta będzie istotna dla wszystkich zmagających się z zatrzymywaniem wody w organizmie.
  • Zmniejsza problem wrastających włosków.

JAK WYKONAĆ?

Szczotkowanie ciała na sucho nie jest skomplikowane. Należy wyszczotkować ciało, następnie wziąć prysznic, aby zmyć resztki martwego naskórka z ciała, a na końcu nałożyć balsam.

ZASADY

Zawsze zaczynamy od prawej strony, czyli najpierw prawa stopa, następnie lewa, potem prawa łydka i tak aż do dekoltu. Istotnym jest, aby wykonywać ruchy w stronę serca czyli od zewnątrz do wewnątrz ciała.

PRZECIWWSKAZANIA

Przeciwwskazaniem do szczotkowania ciała na sucho jest między innymi zapalenie mieszków włosowych oraz wszelkie inne zakażenia bateryjne. Należy też uważać na blizny tudzież znamiona, ponieważ można je zdrapać. Ponad to nie należy szczotkować twarzy, szyi oraz dekoltu, gdyż są zbyt delikatne.

PIELĘGNACJA SZCZOTKI

  1. Po każdym zabiegu przecieramy szczotkę suchą i czystą dłonią.
  2. Raz na kilka dni, najdalej raz na tydzień myjemy szczotkę wodą. Można dodać kilka kropki olejku eterycznego o właściwościach bakteriobójczych np. olejek z drzewa herbacianego.
  3. Szczotkę suszymy na ręczniku papierowym włosiem do dołu.

To wszystko co trzeba wiedzieć przed rozpoczęciem przygody ze szczotkowaniem ciała na sucho, jedyne co pozostało to zakupić szczotkę. Powodzenia!

Please follow and like us: