Home News Szczepionka na koronawirusa opatentowana?

Szczepionka na koronawirusa opatentowana?

Szczepionka na koronawirusa opatentowana?
0
0

Nie da się ukryć, że cały świat z niecierpliwością czekał na ten moment. Wczoraj w USA podano pierwszą szczepionkę na koronawirusa. Nie wiadomo jeszcze czy szczepionka na pewno pokona koronawirusa, jednak jest możliwość, że wkrótce pandemia będzie jedynie złym snem. Ochotnikiem, który postanowił ,,przetestować” szczepionkę jest 43 letnia Jennifer Haller. Kobieta wyznała, że miała już dość bezradności i postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce.

szczepionka na koronawirusa

43 letnia Jennifer Haller jest osobą na której testowana jest pierwsza szczepionka na koronawirusa. Szczepionka może okazać się przełomem, który pozwoli nam szybko zwalczyć szalejącą pandemię. Kobieta jest matką dwójki nastolatków i jak mówi ,, fajnie jest zrobić coś dla ludzkości”. Ponadto jest bardzo podekscytowana, że bierze udział w badaniu, które może zmienić losy świata.

Szczepionkę mającą powstrzymać koronawirusa podano w Kaiser Permanente Washington Research Institute w Seattle.

– Jesteśmy teraz jednym wielkim zespołem od koronawirusa – powiedziała kierownik badań w Kaiser Permanente dr Lisa Jackson w przeddzień eksperymentu. – W tej sytuacji wszyscy robią, co mogą.

Niestety, wyniki eksperymentu będziemy mogli poznać dopiero za parę tygodni. Naukowcy z Seattle są jednak przekonani, że szczepionka okaże się przełomem w walce z koronawirusem.

– Nie wiemy, czy ta szczepionka wywoła odpowiedź immunologiczną, czy będzie bezpieczna. Właśnie dlatego przeprowadzamy próbę – podkreśliła dr Jackson. Nie jest to etap, w którym byłoby możliwe, by skierować ją do powszechnego użytku.

To co niestety nam na razie pozostaje to czekać na wyniki osób, które tak jak ta odważna kobieta, zdecydują się na poddanie eksperymentowi.

Please follow and like us: