Home Bez kategorii Szczepionka Moderny dla osób w wieku 12-18 lat

Szczepionka Moderny dla osób w wieku 12-18 lat

Szczepionka Moderny dla osób w wieku 12-18 lat
0
0

szczepionka

Jak zapowiedziało Ministerstwo Zdrowia od piątku (13.08) obywatele w wieku 12 – 18 lat będą mogli zdecydować się na przyjęcie nowej szczepionki Spikevax – preparatu wydanego przez firmę Moderna.

Wraz z komunikatem, pojawił się również schemat, według którego szczepionka będą podawana. Od 7 czerwca w Polsce można zapisać na szczepienia dzieci od 12 roku życia. Jak dotąd młodzież mogła się zaszczepić szczepionką Comiranty od Pfizera, podawaną w dwóch dawkach z odstępem 3 tygodni. Spikevax nieznacznie różnić się będzie od znanej nam już szczepionki. Z tym, że zalecany odstęp pomiędzy dawkami powinna wynosić o tydzień dłużej.

Jak do tej pory w Polsce wykonano ponad 35 milionów szczepień. Z czego już ponad 18 mln (47,6% społeczeństwa) obywateli w pełni się zaszczepiło. Od momentu, gdy społeczeństwo przyjmowało drugą dawkę szczepionki, w Polsce z powodu koronawirusa zmarło 39 245 osób. Z tym, że osoby zaszczepione to zaledwie 1,64% tych zgonów, a żaden z nich nie spowodowały powikłania poszczepionkowe.

Jeżeli ktoś nadal ma wątpliwości co do szczepionki, to na stronie Ministerstwa Zdrowia znajdziemy informacje, które mogą pomóc rozwiać dylematy. Możemy tam znaleźć podstronę poświęconą rozwiewaniem wszelkich fake newsów, jakie krążą po świecie na temat szczepionki. Dowiemy się między innymi czemu szczepionka jest bezpieczna, że nie wpływa na ludzki genom oraz o podróżach niezaszczepionych osób za granicę. Oto fragment wpisu ze strony gov.pl:

Szczepionki są bezpieczne. Wejście na rynek każdej z nich wymaga spełnienia wielu wysokich standardów, wypracowanych przez kraje Unii Europejskiej.

Please follow and like us: