Home Porady Spała na boku przez całe życie. Nagle zauważyła, że…

Spała na boku przez całe życie. Nagle zauważyła, że…

Spała na boku przez całe życie. Nagle zauważyła, że…
0
0

Wszyscy mamy różne upodobania co do swojego snu. Niektórzy lubią spanie na miękkich materacach, inni wolą na twardych. Jedni lubią spać na boku a inni na plecach. Jednak wszsycy powinniśmy wiedzieć jak zdrowo spać, ponieważ przesypiamy około jednej trzeciej naszego życia. Umówmy się, to nie jest mało! Czy jednak zastanawialiście się jakie pozycje do spania są dla nas najlepsze, i ile dokładnie powinniśmy spać?

spanie

Odpoczynek

Pamiętaj, że spanie przez co najmniej 6 godzin jest niebotycznie ważne. Naukowcy twierdzą, że spanie poniżej 6 godzien, jest tak samo niezdrowe dla naszego organizmu jak zarwanie nocy. Oczywiście nic się nie stanie jeżeli raz na jakiś czas prześpisz mniej niż 6 godzin. Jednak po kilku tygodniach zauważysz poważne zmiany w Twoim zdrowi zarówo psychicznym jak i fizycznym.

Pozycja spania

Istanieją trzy najważniejsze pozycje podczas spania: na brzuchu, na plecach i na boku. Pozycja, w której śpisz, dużo o Tobie mówi. Może być dla Ciebie korzytna lub nie. W tym artykule sprawdzimy czy spanie na brzuchu jest lepsz od spania na plecach.

Zalety i wady każdej pozycji.

Spanie na plecach

Śpisz na plecach? Masz szczęście, ponieważ jest to najzdrowsza pozycja! Spanie na plecach jest dobre dla kręgosłupa, ponieważ w takiej pozycji prawidłowo się on układa. Ta pozycja nie obciąża zbytnio mięśni pleców i szyi. Co więcej, jest ona najkorzystniejsza dla skóry. Zmarszczki i krosty na twarzy będą rozwijać się wolniej niż u osób śpiących na boku lub brzuchu. Pozycja ta jest również dobra dla kobiet, ponieważ spanie na plecach zapobiega zmarszczkom na klatce piersiowej i wiotczeniu piersi. Jedyną wadą jest to, że pogarsza chrapanie.

Spanie na boku

Śpisz na boku? Nie jesteś sam, ponieważ jest to najczęstsza pozycja. Podczas spania na boku, możesz odczuwać ból ramion i nóg, ponieważ ciągle leżysz na jednej stronie. Spanie na prawym boku jest również niekorzystne dla trawienia i powstawania zgagi. Zaleta: spanie na boku poprawia krążenie i zmniejsza chrapanie.

Spanie na brzuchu

Mamy złe wieści dla osób śpiących na brzuchu. To najmniej zdrowa pozycja. Będziesz mieć dolegliwości związane z szyją ze względu na odwrócenie głowy, a także problemy z kręgosłupem. Twój kręgosłup przyjmuje niezręczną pozycję, przez co będziesz więcej się wiercić i przewracać. To spowoduje więcej zakłóceń podczas snu. Poza tym, próbowałeś kiedyś spać na pełnym brzuchu? Nie jest to przyjemne! Jednak pozycja ta zmniejsza chrapanie, więc jest to pewna zaleta.

Please follow and like us: