Home Styl Spacer po Warszawie – gdzie pójść się przejść?

Spacer po Warszawie – gdzie pójść się przejść?

Spacer po Warszawie – gdzie pójść się przejść?
0
1

Warszawa jest ogromnym i bardzo zielonym miastem. Turyści często o tym wspominają, kiedy zostają zapytani o wrażenie na temat stolicy Polski. Jednak wydaje mi się, że mieszkańcy za rzadko odkrywają piękne zielone zakamarki, jakie skrywa dla nich Warszawa. Gdzie zatem można udać się na spacer po Warszawie?

spacer

Dzika strona Wisły – na każdą okazję, nie tylko libację

Uważam, że jest to jedno z najmniej docenionych miejsc na spacer w Warszawie. Uwaga skupia się głównie na plaży pod Mostem Poniatowskiego, a dzika strona Wisły ma dużo więcej do zaoferowania. Praktycznie przez cały czas zaczynając od Mostu Siekierkowskiego, a nawet jeszcze dalej wzdłuż Wisły ciągnie się utwardzona ścieżka. Można pójść tam na rower czy też na niedzielny relaks z bliskimi.

Park Skaryszewski – każdy znajdzie tu coś dla siebie

Skoro już jesteśmy po prawej stronie Wisły to grzechem było by nie wspomnieć o tym pięknym parku. Nie ma w Warszawie lepszego miejsca na spacer z maluchami, wycieczkę rowerową czy też piknik. Jest tutaj dużo spokojniej i intymniej niż na Polach Mokotowskich, dzięki czemu ma się więcej prywatności. Można znaleźć miejsce zarówno nad wodą, jak również wśród koron drzew. Jednak jeżeli zależy nam na odpoczynku to polecam unikać okolic placu zabaw dla dzieci 😉

Park Łazienkowski – z poleceniem dla zakochanych

Klasyk klasyków, czyli Łazienki Królewskie. Jest to przepiękny park, w którym możemy podziwiać zachowany zespół pałacowo-ogrodowy z XVIII wieku. Jednak to miejsce polecałabym szczególnie na spacer z sympatią, ponieważ uważam, że ma w sobie zamknięty jakiś romantyczny czar.

Please follow and like us: