Home Porady Składniki w diecie wspierające odchudzanie

Składniki w diecie wspierające odchudzanie

Składniki w diecie wspierające odchudzanie
0
0

Mało kto jest w pełni zadowolony ze swojego wyglądu, sylwetki, wagi. Coraz więcej osób zapada na choroby cywilizacyjne, prowadzi zły dla organizmu tryb życia. Stąd też często sięgamy po poradę dietetyka i przechodzimy na dietę, która odbuduje nasz organizm. Oto składniki, które wesprą proces odchudzania między innymi pobudzając nasz metabolizm.

składniki

Sekretny składnik

Brzmi to jak kompletne nieporozumienie, jednak mało kto pamięta o odpowiednim nawadnianiu się. Przyjmuje się, że aby organizm funkcjonował prawidłowo, należy spożywać 30 ml płynów na 1 kilogram masy ciała. Czyli u dorosłych kobiet są to średnio 2 litry dziennie, a u mężczyzn 2,5 litra do 3 litrów. Co więcej często zdarza się, że mylimy głód z pragnieniem przez co zamiast sięgnąć po szklane wody, sięgamy po dodatkowe kalorie w ciągu dnia. Świetną praktyką jest picie szklanki wody, a nawet więcej, o poranku. W ten sposób delikatnie pobudzamy swoje ciało do funkcjonowania. Jeżeli jesteś z tej grupy osób, którym woda nie smakuje, to serdecznie zachęcam to przygotowywania wody smakowej. Składniki, które możemy dodać to więcej niż cytryna oraz mięta. Jednym z moich ulubionych niekonwencjonalnych połączeń jest limonka, ogórek i bazylia.

Ryby kluczem do sukcesu

Ryby są bardzo niedoceniane, w szczególności w Polsce, w kraju kotleta schabowego. Jednak są świetnym źródłem wielu niezbędnych składników, takich jak kwasy tłuszczowe omega-3. Ryby są świetnym źródłem wysokiej jakości białka. Jednak czemu to jest takie istotne? Ponieważ spożywanie białka daje nam dłuższe uczucie sytości i usprawnia nasz metabolizm bardziej niż trawienie tłuszczów lub węglowodanów.

Kawa w diecie redukcyjnej

Jest to niewątpliwie pocieszająca informacja dla kawoszy, którzy próbują zrzucić zbędne kilogramy. Kofeina wspomaga naszą przemianę materii między 3-13%, jednak zależy to od jakości oraz ilości spożywanej przez nas kawy. Mimo to, należy pić maksymalnie 4 filiżanki kawy dziennie w zależności od tego jak mocną kawę pijemy. Jednak dzięki temu unikniemy niepożądanych skutków ubocznych, które mogą wystąpić przy nadmiernym spożywaniu kawy.

Please follow and like us: