Home Porady W jaki sposób obniżyć ryzyko chorób serca?

W jaki sposób obniżyć ryzyko chorób serca?

W jaki sposób obniżyć ryzyko chorób serca?
0
0

Możesz obniżyć ryzyko chorób serca, dbając o dietę, regularnie ćwicząc, śpiąc i rzucając palenie i picie. Choroby serca, takie jak zawał serca, niewydolność serca i udar mózgu, rosną na całym świecie z powodu szybkich zmian w stylu życia ludzi i dlatego, że ludzie nie traktują tego poważnie. To nie jest nowa rzecz, ponieważ jestem pewien, że wiele osób wokół nas cierpiało na jedno CVD (choroba sercowo-naczyniowa) lub inne. Choroby te są powodowane przez kilka czynników ryzyka, z których niektórych nie można kontrolować. Istnieje jednak kilka innych czynników, które możemy kontrolować. Znajomość tych czynników ryzyka i praca nad nimi może zmniejszyć ryzyko wystąpienia jakiejkolwiek choroby serca.

ryzyko chorób serca

Jak obniżyć ryzyko chorób serca

Oto, co możesz zrobić, aby zmniejszyć ryzyko chorób serca:

1. Kontroluj ciśnienie krwi, poziom cukru we krwi i poziom cholesterolu

Kontrolowanie ciśnienia krwi, cukru we krwi i cholesterolu jest bardzo ważne dla zachowania zdrowego życia. Powinieneś zarządzać tymi stanami zdrowia, aby zmniejszyć ryzyko chorób serca. Kontrola poziomu cholesterolu w organizmie zmniejsza ryzyko otyłości, co zmniejsza także ryzyko wystąpienia problemów z sercem. Wysokie ciśnienie krwi jest ważnym powodem, dla którego wiele osób cierpi na zawały serca, a cukrzyca również zwiększa szanse. Aby zmniejszyć i kontrolować poziom wszystkich tych problemów zdrowotnych, musisz odpocząć od ciała i umysłu oraz utrzymywać zdrową dietę. 

ryzyko chorób serca

2. Regularne ćwiczenia i utrzymywanie aktywności

Znaczącym sposobem na obniżenie ryzyka wystąpienia choroby serca jest zwiększenie produktywności i regularne ćwiczenia.

Regularne wykonywanie ćwiczeń zapewnia wiele korzyści zdrowotnych . Pomaga poprawić krążenie krwi i wzmacnia serce, dzięki czemu ćwiczenia są sposobem na zmniejszenie ryzyka choroby serca.

Istnieje kilka procedur, które możesz zastosować podczas utrzymywania aktywności i wykonywania ćwiczeń. Musisz więc wybrać taki, który będzie Ci odpowiadał podczas wykonywania ćwiczeń.

Dla mnie godzinny szybki spacer każdego wieczoru zapewnia mi czujność i zdrowie. Dla Ciebie może to być mecz tenisa lub 30-minutowy bieg. Po prostu wybierz aktywność i trzymaj się jej!

3. Jedz zdrowo

Zdrowe odżywianie to właściwy sposób życia. Kiedy zdrowo się odżywiamy, nie tylko zmniejszamy ryzyko chorób serca, ale także trzymamy na dystans inne choroby.

Jedzenie nieprzetworzonej żywności i włączenie do diety dużej ilości owoców i warzyw to pierwsze kroki, które należy podjąć, gdy staramy się prowadzić zdrowy tryb życia.

Ale są też inne zasady, których należy przestrzegać, takie jak porzucanie alkoholu , słodkich napojów, słodyczy, tłustych potraw i inne.

Radzę więc skonsultować się z dietetykiem, aby zobaczyć dokładnie, jakie pokarmy włączyć do swojej diety. Wynika to z faktu, że w zależności od aktualnego poziomu zdrowia niektórzy z nas mogą potrzebować ograniczenia spożycia mięsa, jajek i niektórych innych produktów spożywczych.

4. Ogranicz alkohol i rzuć palenie

Wiele chorób serca wiąże się z piciem i paleniem, a ograniczenie alkoholu i rzucenie palenia to sposoby na zmniejszenie ryzyka chorób serca.

Dwoje palaczy jest bardziej narażonych na choroby serca niż osoby niepalące. 

Ponadto alkohol podnosi poziom cukru we krwi, co może prowadzić do cukrzycy i ostatecznie chorób serca.

Ograniczenie picia i rzucenie palenia jest sposobem na uniknięcie ryzyka zachorowania na tę chorobę, która może w końcu cię zabić lub sparaliżować.

5. Upewnij się, że masz wystarczającą ilość snu i redukujesz stres

Zarządzanie poziomem stresu jest bardzo ważne, aby utrzymać wysokie ciśnienie krwi na dystans.

Wynika to z faktu, że wysokie ciśnienie krwi jest jednym z istotnych czynników powodujących wiele chorób serca, takich jak udar mózgu i tym podobne.

Jednym ze sposobów radzenia sobie ze stresem są dobre nawyki snu .

Badanie pokazuje, że dorosły powinien spać co najmniej siedem godzin, aby zapobiec cierpieniu na HBP, stan zapalny i przybieranie na wadze. 

Starsi ludzie, którzy walczą o dobry sen, są bardziej narażeni na choroby serca.

Jeśli masz trudności ze snem, musisz udać się do lekarza. Może to pomóc wykryć wszelkie zaburzenia snu i wyleczyć je na czas.

Ludzie, którzy mają bezdech senny , który jest zaburzeniem snu, w którym wielokrotnie przestają oddychać podczas snu, są narażeni na wysokie ryzyko niewydolności serca i kilku innych problemów medycznych.

Podsumowując, ponieważ lepiej jest zapobiegać niż leczyć, powinieneś unikać wszystkiego, co mogłoby narazić Cię na choroby serca.

Please follow and like us: