Home Sport Ronaldo w Manchesterze, jednak nie tym co planował

Ronaldo w Manchesterze, jednak nie tym co planował

Ronaldo w Manchesterze, jednak nie tym co planował
0
0

Cristiano Ronaldo, 36-letni Portugalczyk odchodzi z Juventusu F.C. Zawodnik grał tam trzy lata i najwidoczniej uznał, iż czas na zmiany. Tym samym Cristiano stał się dostępnym piłkarzem dla innych klubów.

Ronaldo

Początkowo planował podpisać kontrakt z Menchesterem City, jednak pierwszy klub piłkarza również pojawił się w grze. W następnie Ronaldo zerwał rozmowy z Manchesterem City i wrócił do Manchester United.

Ronaldo w 2003 roku podpisał kontrakt z Manchester United. Był to pierwszy klub w jakim grał i Portugalczyk spędził w nim 6 owocnych lat. Już w pierwszym sezonie pokazał a co go stać. Zdobył z klubem między innymi puchar Ligi Mistrzów. Po 6 latach w Manchesterze United, przeszedł do Realu Madryt. Podczas tego transferu Cristiano okazał się najdroższym piłkarzem w historii, ponieważ kosztował klub aż 94 miliony euro. Jego dorobek w Realu Madryt to 450 bramek, co czyni go najlepszym strzelcem tego klubu.

W 2018 roku przeszedł do zespołu z Półwyspu Apenińskiego. Cena transferu wzrosła i Juventus kupił go za 100 milionów euro. Po trzech latach zmienia klub. Wraca na „stare śmieci”. Cristiano Ronaldo oficjalnie wraca do Manchesteru United. Koszt transferu wynosiła 15 milionów euro.

Jednak nie obyło się bez sensacji. Wstępne rozmowy na temat podpisania kontraktu Ronaldo prowadził z Manchesterem City. Następnie do gry włączył się dawny klub Portugalczyka Manchester United. Wtedy Cristiano przerwał wszelkie negocjacje z City i podpisał kontrakt z United.

Na swoich mediach społecznościowych Manchester United wstawiło wpis z tekstem:

Welcome home, Cristiano

Please follow and like us: