Home Porady Retinol – dlaczego warto go stosować w pielęgnacji?

Retinol – dlaczego warto go stosować w pielęgnacji?

Retinol – dlaczego warto go stosować w pielęgnacji?
0
0

Retinol to pochodna witaminy A z grupy retinoidów. Staje się coraz bardziej popularny dzięki swoim właściwościom, które w każdej pielęgnacji są przydatne. Jednak przygoda z retinolem nie jest taka prosta, ponieważ należy przestrzegać pewnych zasad. Jeżeli nie będziemy na nie zwracać uwagi to niestety nasza przygoda nie będzie przyjemna. W rezultacie najprawdopodobniej zniechęcimy się do tej substancji. Jak zatem poprawnie wprowadzić ten kosmetyk do naszej pielęgnacji?

retinol

DZIAŁANIE

Retinol bardzo skutecznie zwalcza wolne rodniki. Dzięki czemu świetnie działa zarówno na skóry młodsze, jak również starsze. U młodszych działa prewencyjnie, natomiast u starszych niweluje widoczność zmarszczek. Dodatkowo reguluje praę gruczołów łojowych, co powoduje zmniejszenie wydzielania sebum. Sebum natomiast jest odpowiedzialne za powstawanie niedoskonałości, więc zmniejszając wydzielanie sebum zmniejszamy ilość niedoskonałości. Ponadto, retinol pomaga przy rozjaśnianiu przebarwień, co również jest bardzo istotnym elementem dla wielu osób.

JAK STOSOWAĆ?

Przygodę z tym wyjątkowym kosmetykiem należy zacząć powoli. Wszystko po to, aby skóra przyzwyczaiła się do intensywnego działania produktu. Zaczynamy od nakładania retinolu 2 razy w tygodniu i tak stosujemy go przez minimum 4 tygodnie. Jeżeli skóra dobrze reaguje, to możemy zwiększyć stosowanie retinolu do 3-4 razy w tygodniu.

ZASADY

  • Retinol nakładamy na oczyszczoną oraz suchą skórę.
  • Po aplikacji należy odczekać od 5 do 20 minut, a następnie nałożyć na skórę krem nawilżający.
  • Stosujemy na noc.
  • Codziennie rano na koniec rutyny pielęgnacyjnej nakładamy krem przeciwsłoneczny, minimum SPF 30. Wszystko dlatego, że retinol ma właściwości fotouczulające.
  • Nie stosujemy w ciąży.
  • Nie łączymy z: kwasami AHA, BHA i witaminą C. Z czasem możemy spróbować wprowadzić, jednak w innym etapie pielęgnacji oraz bardzo ostrożnie.
  • Mniej znaczy więcej, czyli wystarczy ziarnko groszku produktu, aby pokryć okolicę twarzy.
Please follow and like us: