Home Ciekawostki Prosty trik na nieświeży oddech. Działa już po 24h!

Prosty trik na nieświeży oddech. Działa już po 24h!

Prosty trik na nieświeży oddech. Działa już po 24h!
0
0

Wiele osób stosuje przeróżne preparaty zakupione w aptekach w celu zachowania świeżego oddechu. Jak się jednak okazuje, domowe produkty są o wiele prostsze i bardziej skuteczne. Dziś pokażemy Wam jak wyeliminować nieświeży oddech dzięki naturalnym składnikom.

nieświeży oddech

1. Używaj naturalnych odświeżaczy jamy ustnej

1. Przyprawy, takie jak goździki i nasiona kopru włoskiego, doskonale nadają się do zwalczania nieświeżego oddechu

2. Soda jest również świetna na te problemy. Po prostu rozpuść łyżeczkę sody w szklance wody i użyj jej do płukania jamy ustnej. Alternatywnie możesz zanurzyć szczoteczkę w sodzie i użyć jej do czyszczenia zębów.

3. Herbata kozieradka jest również doskonałym antybakteryjnym płynem do płukania ust.

2. Pij co najmniej 2 litry wody dziennie.

Twoje ciało musi być nawodnione, aby pozbyć się nieświeżego oddechu. Woda mineralna ma ogromne znaczenie, jeśli chodzi o zapobieganie rozwojowi bakterii i nieświeży oddech spowodowany nieodpowiednią wilgocią i śliną w jamie ustnej. Unikaj słodkich soków w nocy, ponieważ mogą one pomóc w gromadzeniu się bakterii w nocy.

3. Sprawdź składniki produktów

Istnieją pokarmy, o których wiemy, że powodują nieświeży oddech. Cebula i czosnek są tego najczęstszymi sprawcami. Jednak cebula zabija bakterie, które mogą powodować próchnicę i choroby dziąseł.

Dodatkowo unikaj żywności bogatej w fruktozę, ponieważ sprzyja to rozwojowi bakterii.

Jeśli jesteś głodny, jedz jabłka lub jogurt. Jabłka zawierają pektynę heteropolisacharydową, o której wiadomo, że stymuluje wytwarzanie śliny, a aktywne kultury jogurtowe pomagają zmniejszyć liczbę bakterii w jamie ustnej.

4. Czyść język regularnie aby wyeliminować nieświeży oddech

W twoim języku są bakterie, które powodują nieświeży oddech. Po umyciu zębów również wyczyść język.

5. Myj zęby regularnie

Myj zęby przez dwie minuty, dwa razy dziennie. Badania wykazały, że nieco ponad 55% kobiet robi to dwa razy dziennie, podczas gdy odsetek mężczyzn wynosi tylko 49%. Szczotkowanie i płukanie wodą pomaga usunąć bakterie, które powodują nieświeży oddech.

6. Żuj skórkę cytrusów

Umyj skórkę cytrusową (cytrynową lub pomarańczową) przed włożeniem jej do ust w celu żucia. Nie tylko utrzyma świeży oddech, ale kwas cytrynowy w nim pobudzi większą produkcję śliny, co jest naturalną obroną jamy ustnej przed nieświeżym oddechem i kwasami, które powodują próchnicą.

Please follow and like us: