Home News Profolan – kontrowersyjny preparat na wypadanie włosów o wysokiej skuteczności

Profolan – kontrowersyjny preparat na wypadanie włosów o wysokiej skuteczności

Profolan – kontrowersyjny preparat na wypadanie włosów o wysokiej skuteczności
0
0

Dlaczego kontrowersyjny? Przede wszystkim dlatego, że od pewnego czasu wzbudza mieszane opinie użytkowników (oraz osób, które się pod nich podszywają), ale zacznijmy od początku.

Problem nadmiernego wypadania i przerzedzania się włosów jest udziałem kobiet i mężczyzn po 40 roku życia. Wraz ze zmianami zachodzącymi z wiekiem w chemii organizmu cebulki włosów są coraz słabiej kotwiczone w warstwach skóry, co powoduje wzmożone wypadanie włosów prowadząc do ich utraty. Większość pacjentów borykających się z problemem przerzedzania się włosów w okresie dojrzałym zauważa, że na miejscu włosów utraconych nie wyrastają nowe. Dlatego też skuteczne leczenie wypadania i przerzedzania się włosów po 40 roku życia powinno się koncentrować na dwóch aspektach – kotwiczeniu cebulek włosowych oraz ich regeneracji, a właściwie stymulacji powstawania nowych cebulek w miejsce utraconych.

profolan preparat na wypadanie włosów

Preparaty na zahamowanie łysienia – szeroki wachlarz środków o zróżnicowanej skuteczności

Praktycznie w każdej aptece znajdziemy co najmniej kilka, jeśli nie kilkanaście preparatów na łysienie. Jedne w postaci szamponu, inne ampułek do wcierania w skórę głowy, jeszcze inne w formie wygodnych w użytku sprayów. Są oczywiście także suplementy doustne w formie tabletek, kapsułek, zawiesin przeznaczonych do rozpuszczenia w wodzie. Jak wybrać ten najlepszy?

Wybierając suplementy diety wzmacniające włosy musimy pamiętać o tym, że każdy z nas jest inny. Stosujemy inną dietę, inne zabiegi pielęgnacji włosów i skóry głowy, cierpimy na różne schorzenia, prowadzimy różny tryb życia, jesteśmy mniej lub bardziej podatni na stres – te i wiele innych czynników może wpływać na to, że środek pozytywnie opiniowany przez naszego najlepszego kumpla w ogóle na nas nie zadziała i odwrotnie. Warto również pamiętać o tym, że żadne suplementy diety nie działają od razu. Opinie na temat skuteczności lub jej braku danego suplementu, takiego jak Profolan można formułować po zakończeniu pełnego cyklu kuracji, co w tym przypadku wynosi około 3 miesięcy. Zanim więc damy się „nabrać” opinie zwolenników i przeciwników preparatu Profolan, sprawdźmy, co jest w środku i jakim działaniem się charakteryzuje. Być może słyszałeś już pozytywne opinie o tabletkach Profolan, a być może nie. Szukając materiałów na temat tego suplementu diety znalazłeś tylko opinie negatywne. Tutaj postaramy się zachować obiektywizm i podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę podejmując decyzję o rozpoczęciu kuracji.

Skład tabletek Profolan i działania substancji aktywnych

Ogólny skład preparatu dla mężczyzn nie wskazuje na to, żeby regularne zażywanie środka mogło mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie lub samopoczucie. W każdej tabletce Profolanu znajdziemy:

  • Formułę Grow3,
  • Wyciąg ze skrzypu polnego,
  • Wyciąg z pokrzywy,
  • L-cysterinę,
  • Witaminę E,
  • Witaminę B6,

i wiele innych. Jak widać preparat bazuje na naturalnych wyciągach roślinnych wzbogaconych o bezcenne dla naszych włosów mikro i makroelementy oraz witaminy. To wszystko sprawia, że powinien on być skuteczny, a zarazem bezpieczny. Nie obciążą wątroby, nie powoduje problemów żołądkowych, nie uzależnia. A jakie efekty przynosi?

Zgodnie z zapewnieniami producenta Profolan wzmacnia strukturę włosa i zatrzymuje proces nadmiernego wypadania włosów. Efekty nieco różnią się u poszczególnych użytkowników, co jest spowodowane wymienionymi już wcześniej czynnikami. Niemiej jednak, użytkownicy, którzy przeprowadzili pełną trzymiesięczną kurację zaobserwowali zahamowanie procesu wypadania włosów.

Profolan – cena preparatu

Cena preparatu Profolan zależy od wybranego pakietu oraz źródła dystrybucji. Na popularnej platformie sprzedaży online cena Profolan 60 kapsułek to zaledwie 140 złotych plus koszt przesyłki. Za pakiet na trzy miesiące kuracji (zalecany preferencyjny czas testowania preparatu) zapłacimy około 400 złotych. Warto przy tym rozejrzeć się za promocjami, gdyż tych nie brakuje. Opcje 2+1 gratis są naprawdę popularne.

Please follow and like us: