Home Zdrowie Profilaktyka czyli samobadanie również dla mężczyzn

Profilaktyka czyli samobadanie również dla mężczyzn

Profilaktyka czyli samobadanie również dla mężczyzn
0
0

Profilaktyka to zdecydowanie najlepsza oraz najskuteczniejsza metoda leczenia. Chodzi w niej o to, aby regularnie kontrolować stan swojego zdrowia. Dzięki takiemu zabiegowi uda nam się odpowiedni wcześnie wykryć wszelkie zmiany w naszym organizmie. W rezultacie odpowiednio wcześnie zareagujemy i w zdecydowanej większości przypadków wyleczymy naszą dolegliwość.

profilaktyka

Ostatnio został już poruszony temat samobadania u kobiet. Teraz czas na samobadanie u mężczyzn. Niestety mężczyźni są zdecydowanie mniej chętni do dbania o swoje zdrowie. W rezultacie dużo później wykrywa się u nich wszelkie schorzenia, jednak niestety często jest już za późno na skuteczne leczenie. Dlatego też należy temat poruszać jak najczęściej i kłaść na niego duży nacisk.

Profilaktyczne samobadanie jąder – jak wykonać?

Profilaktyka jąder jest równie istotna jak profilaktyczne samobadanie piersi. Podobnie jak u kobiet należy je wykonywać raz w miesiącu. Każdy mężczyzna po osiągnięciu dojrzałości płciowej powinien wykonywać takie samobadanie.

Samobadanie wykonujemy podczas lub tuż po ciepłym prysznicu. Ciepła woda rozluźni ciało, dzięki czemu dużo łatwiej będzie nam wykonać badanie. Uwaga! Normalnym jest, że jedno jądro jest nieco większe od drugiego bądź jest umiejscowione niżej. Jednak, jeżeli uważasz, że asymetria jest zbyt znacząca udaj się do lekarza – urologa.

Stań przed lustrem, a następnie przyjrzyj się czy na skórze moszny nie pojawia się obrzęk. Każde jądro badamy osobno – to bardzo istotne. Ważne, aby nie spieszyć się i być możliwie jak najdokładniejszym. Trzymaj jądro między kciukami a palcami środkowymi i delikatnie, ale zdecydowanie tocz je między palcami. Szukaj wszelkiego rodzaju grudek, zgrubień, zmian w budowie tudzież konsystencji. Profilaktyczne badanie jąder powinno być bezbolesne!

Please follow and like us: