Home Sport Polacy zdobyli kolejne medale w Tokio! Sukces!

Polacy zdobyli kolejne medale w Tokio! Sukces!

0
0

Dzisiaj w nocy i o poranku wiele dobrych informacji dla Polski prosto z Tokio. Polacy wywalczyli dzisiaj kolejne trzy medale, srebro i dwa razy brąz. Srebro zdobyła w pchnięciu kulą Róża Kozakowska. Natomiast brąz zdobyli w tenisie stołowym drużynowym Rafał Czuper oraz Tomasz Jakimczuk. Drugi brązowy medal wygrała Oliwia Jabłońska, która startowała w pływaniu na 400 metrów stylem dowolnym.

Polacy

Róża Kozakowska i jej srebrny medal

To już drugi medal podczas tegorocznej paraolimpiady zdobyty przez Różę Kozakowską. Kilka dni temu wygrała złoto w rzucie maczugą. Dzisiejszy konkurs przez większość czasu układał się po myśli Polki. Pewnie szła po zwycięstwo, co więcej pobiła rekord świata rzucając 7,37 metra. Jednak niespodziewanie Ukrainka, z którą rywalizowała podczas rzutu maczugą, ją wyprzedziła. Anastazją Moskalenko rzuciła 7,61 metra, w rezultacie wyprzedziła Polkę oraz odebrała jej rekord świata. Mimo wszystko Róża Kosakowska zdobyła kolejny medal, tym razem srebrny.

Brąz w koronnym dystansie Oliwi Jabłońskiej

Kolejny medal do kolekcji Polaków został zdobyty przez Oliwię Jabłońską. Polka startowała w pływaniu na 400 metrów stylem dowolnym. Dała się wyprzedzić jedynie przez Węgierkę Bianka Pap. Natomiast poza zasięgiem była zawodniczka ze złotym medalem Kanadyjka Aurelie Rivard, która pobiła ówczesny rekord świata o pięć sekund dopływając do mety w 4:24.08. To już trzeci medal Polki zdobyty podczas paraolimpiady. Na swoim koncie ma srebro z Londynu oraz brąz z Rio de Janeiro.

Polacy z brązem w drużynowym tenisie stołowym

Ostatni medal, o który wzbogacili się Polacy to brąz wywalczony przez Tomasza Jakimiuka oraz Rafała Czupera. Startowali oni w turnieju drużynowym w tenisie stołowym. W półfinale zmierzyli się z Koreańczykami Park Jin Cheol, Cha Soo Yong 1:2.

W tej chwili na koncie Polaków jest 18 medali, w tym 3 złote, 5 srebrnych i 10 brązowych. Aktualnie w klasyfikacji znajdujemy się na 24-tej pozycji. Natomiast jutro będziemy mogli zobaczyć zmagania kobiet w pchnięciu kulą, sztafetę drużyn mieszanych w kolarstwie szosowym strzelectwo drużyn mieszanych, kajakarstwo klasyczne mężczyzn oraz kajakarstwo klasyczne kobiet. Polacy w Tokio spędzą jeszcze cztery dni, tak więc trzymajmy kciuki za ich dalsze zmagania.