Home Sport Polacy wygrywają z Ukrainą w wielkim stylu

Polacy wygrywają z Ukrainą w wielkim stylu

Polacy wygrywają z Ukrainą w wielkim stylu
0
0

Dzisiaj odbył się kolejny mecz fazy grupowej Mistrzostw Europy w piłkę siatkową. Polacy pokonali zawodników z Ukrainy w świetnym stylu.

Polacy

Dzisiaj odbył się ostatni mecz Polaków w grupie A. Rozegrali spotkania z Portugalią, Serbią, Grecją, Belgią oraz Ukrainą. Wszystkie mecze wygrali, dzięki czemu wychodzą z grupy z pierwszego miejsca. Polacy zdobyli 14 punktów, Serbia 12, Ukraina 7, Belgia 4, Portugalia 3 oraz Grecja 2. Jednak dwa ostatnie zespoły nie rozegrały jeszcze wszystkich spotkań.

Mecz zdecydowanie zdominowali Polacy. Mówi o tym sam wynik, ponieważ polscy reprezentanci wygrali 3:0 (25:15, 25:20, 25:21). Na boisku dzisiaj mogliśmy zobaczyć: Fabiana Drzyzgę, Jakuba Kochanowskiego, Kamila Semeniuka, Bartosza Kurka, Wilfredo Leona, Piotra Nowakowskiego, Pawła Zatorskiego, Damiana Wojtaszka, Tomasza Furnala, Łukasza Kaczmarka, Grzegorza Łomacza oraz Aleksandra Śliwkę.

Polscy zawodnicy

Mecz bezkonkurencyjnie należał do Jakuba Kochanowskiego. Polak zdobył 12 punktów w każdym elemencie gry. Atakował (miał 78% skuteczności), blokował, ale też wywalczył dwa asy serwisowe. Świetnie poradził sobie Drzyzga, który dał się popisać środkowym oraz nie mylił się w zagrywce. Leon również pokazał klasę zdobywając w sumie 7 punktów, zagrał kilka świetnym zagrywek. Po dwóch setach Haynen zdjął Polaka z boiska, aby odpoczął. Piotr Nowakowski także utrzymuje formę. Zagrał dwa asy serwisowe, jednak popełnił błędy podczas serwisu.

Polacy generalnie zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. We wszystkich statystykach znacząco wyprzedzają Ukraińców. Asy serwisowe mieliśmy 3, podczas gdy reprezentanci Ukrainy mieli jednego. Jedyną martwiącą liczbą, jest ilość zepsutych zagrywek, ponieważ jest ich aż 13.

Trener Polaków Vital Haynen, po meczu, przejął mikrofon i przemówił do tłumu widzów:

 To już tradycja, że biorę mikrofon. Tydzień temu prosiłem was o wsparcie i zrobiliście to super. Z waszą pomocą wygraliśmy wszystkie mecze. Dziękuję. Teraz jedziemy do Gdańska. Do widzenia! 

Następny mecz, już o ćwierć finał, rozegrany zostanie 11 września. Polacy zagrają w sobotę z reprezentantami Finlandii. Mecz rozpocznie się o godzinie 20:30 i będzie miał miejsce w Ergo Arenie.

Please follow and like us: