Home Ciekawostki Picie kawy prowadzi do otyłości i jest przyczyną…

Picie kawy prowadzi do otyłości i jest przyczyną…

Picie kawy prowadzi do otyłości i jest przyczyną…
0
0

Naukowcy jednoznacznie wykazali, że kawa jest jedym z powodów ciężkich chorób. Osoby, które chcą dożyć spokojnej starości powinny w młodym wieku zdecydowanie ograniczyć picie kawy. Jej nadużywanie prowadzi do dwóch, wyjątkowo groźnych chorób. Co to takiego?

picie kawy

Kawa jest powszechnie pitym napojem na całym świecie, jednak według niektórych, jest też bardzo szkodliwa. Jak się okazuje, niedawno powstały padania, które połączyły częste picie kawy z dwiema groźnymi chorobami. Co to takiego, zaraz się wzsystkiego dowiecie.

Kawa dla wielu ludzi jest dobrym początkiem dnia. Niektórzy nie potrafią wyobrazić sobie śniadania bez kawy, ponieważ później cały dzień będą zmięczeni. Niestety, ostatnio odnaleziono pewne powiązanie między kawą a pojawianiem się chorób wśród osób, które piją ją codziennie.

Jak twierdzą naukowcy, regularne picie kawy może prowadzić do III stopnie otyłości oraz osteoporozy. Do takich wniosków doszli naukowcy z University of South Australia pod kierownictwem prof. Eliny Hypponen. Naukowcy w powyższym badaniu przebadali ponad 300 tysięcy brytyjczyków pijących regularnie kawę.

Jak donoszą naukowcy, osoby pijące kawę regularnie są bardziej narażone na zachorowanie na powyższe choroby. Ile zatem dorosły człowiek może przyjąć do swojego organizmu kawy. Według naukowców jest to 6 filiżanek na miesiąc. Kolejne jedynie zwiększają ryzyko zachorowań. Dlatego radzimy Wam, ograniczyć picie kawy do absolutnego minimum. Jeśli potrzebujecie czegoś co Was pobudzi, zdecydowanie polecamy Yerbę.

Please follow and like us: