Home Porady Paznokcie, jak sprawić, aby były zadbane?

Paznokcie, jak sprawić, aby były zadbane?

Paznokcie, jak sprawić, aby były zadbane?
0
0

Często, z różnych powodów i przez długi czas zmagamy się z łamiącymi, pękającymi paznokciami. Wiele kobiet uznaje paznokcie za „wizytówkę”. Jednak niezależnie od tego jak je postrzegamy, zawsze chciałybyśmy czuć się dobrze w swojej skórze. Zdarza się, że niewielkie mankamenty nam na to nie pozwalają. Jak skutecznie o nie zadbać? Czemu czasem pomimo starań nie widzimy efektów?

paznokcie

Paznokcie oprócz kwestii wizualnych wiele mogą powiedzieć o stanie naszego zdrowia. Jeżeli nasza płytka jest osłabiona, łamliwa i rozdwaja się to znak, że coś jest nie w porządku. Oczywiście może być to kwestia nadmiernego ich eksploatowania. Przykładowo zbyt częste stosowanie manicure lub używanie detergentów bez rękawiczek.

Przeważnie, gdy paznokcie zaczynają się rozdwajać, to przyczyna leży w diecie. Niewystarczająca ilość cynku w diecie może powodować niszczenie naszych paznokci. W takiej sytuacji zmianę zauważymy również w naszych włosach czy też suchości skóry, bądź częstszych infekcjach. Niedobór witamin A, C, E oraz B również ukazuje się na paznokciach.

Inną przyczyną zniszczonych paznokcie jest ich obgryzanie. Niestety taki nawyk powoduje niszczenie płytki paznokcia. Skutkiem tego jest również zaburzenie struktury paznokcia, który często zaczyna rosnąć w poprzek, a nie wzdłuż opuszka.

Zniszczona płytka może też świadczyć o zmianach grzybiczych, które należy skonsultować z lekarzem. Ten problem może dotyczyć wielu osób, również tych dbających o swoje paznokcie.

Domowy sposób na zdrowe paznokcie

Codziennie, najlepiej przed snem, nałóż na płytkę oraz skórki oliwę z oliwek. Płytka musi być sucha i czysta oraz oczywiście niepomalowana. Jeżeli masz możliwość powtarzaj ten zabieg jak najczęściej.

Please follow and like us: