Home Zdrowie Nowoczesne odchudzanie, czyli jak pozbyć się nadwagi!

Nowoczesne odchudzanie, czyli jak pozbyć się nadwagi!

Nowoczesne odchudzanie, czyli jak pozbyć się nadwagi!
531.31K
0

Dla większości z nas, posiadanie szczupłej figury to marzenie. Moda, media i przekaz kulturowo – społeczny nobilitują szczupłą i zgrabną sylwetkę. W celu spełnienia tego pragnienia często jesteśmy gotowi na sporo wyrzeczeń. Jednak regularne ćwiczenia czy dieta nie zawsze dają satysfakcjonujące rezultaty. Wycieńczające ćwiczenia czy zbyt intensywne diety, a tym bardziej głodówki, mogą spowodować poważne komplikacje zdrowotne. Nic więc dziwnego, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się zabiegi medycyny estetycznej. Dziś pod lupę bierzemy nowoczesne odchudzanie, które jest skuteczne i co najważniejsze bezpieczne.

nowoczesne odchudzanie

1. Liposukcja ultradźwiękowa

Aktualnie bardzo popularna jest liposukcja ultradźwiękowa, polega na usuwaniu tkanki tłuszczowej z bardziej problematycznych części ciała przy użyciu energii ultradźwiękowej. Jej działanie powoduje, że w tkance tłuszczowej krew zaczyna krążyć znacznie szybciej. W ten sposób, do tkanki dostarczane są większe ilości tlenu, co natomiast pobudza procesy metaboliczne. Efekty są widoczne od razu po zabiegu, jednak skóra potrzebuje kilku miesięcy na regenerację. Dodatkowo trzeba przeprowadzić serię 10 zabiegów, po jednym tygodniowo. Warto jednak pamiętać, że nie jest metoda leczenia nadwagi lub otyłości, tylko zabieg służący przede wszystkim modelowaniu sylwetki, który w czasie procesu odchudzania z pewnością będzie bardzo pomocny. Należy jednak pamiętać, że do zabiegu należy się odpowiednio przygotować oraz, że liposukcja ultradźwiękowa posiada pewne przeciwwskazania takie jak: kobiety w ciąży i karmiące piersią, osoby z epilepsją, problemami skóry, nadciśnieniem i chorym sercem. Nowoczesne odchudzanie niestety nie zawsze jest dla każdego.

nowoczesne odchudzanie

2. Kriolipoliza

Kriolipoliza polega na zamrażaniu komórek tłuszczowych w wybranej części ciała, aby doprowadzić do ich rozpadu. Zabieg ten powstał w USA, i został wynaleziony przez dwóch amerykańskich lekarzy – dr med. Dieter Manstein i dr med. R. Rox Anderson. Dowiedli oni, że komórki tłuszczowe znajdujące się w tkance podskórnej są o wiele bardziej wrażliwe na niskie temperatury niż otaczające je narządy, naczynia krwionośne czy nerwy. Dzięki temu zabieg kriolipolizy redukuje jedynie tłuszcz i jest całkowicie bezpieczny dla pozostałych tkanek. Dzięki temu zabiegowi można pozbyć się z organizmu aż 45% tłuszczu! Efekty kuracji mogą być widoczne nawet już 2 tygodnie po zabiegu, choć najczęściej należy poczekać jeszcze kilka kolejnych tygodni (nawet 4 miesiące) na ostateczny rezultat. Kriolipoliza jest bezbolesna i nie wymaga rekonwalescencji. Jest to doskonała alternatywa dla popularnej liposukcji. Pamiętajmy jednak, że ma ona swoje przeciwwskazania. Do zabiegu nie powinny podchodzić osoby z zaburzeniami pracy wątroby, ze stanami zapalnymi skóry, z chorobą Raynauda, cukrzyków, osób cierpiących na krioglobulinemię, hipoproteinemię czy mających wszczepione urządzenia medyczne.

3. Odchudzanie z biorezonansem

Odchudzanie z biorezonansem to kolejne to nic innego jak oddziaływanie na ciało przy pomocy fal magnetycznych. Terapia przede wszystkim pomaga skutecznie obniżyć potrzebę podjadania słodkich przysmaków oraz podkręcić nasz metabolizm. Terapeuta ustawia odpowiedni program a w organizmie a dokładnie w płacie potylicznym, gdzie znajduje się ośrodek głodu i sytości, następuje wyciszanie łaknienia cukru. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny, ale dla uzyskania jak najlepszych efektów zalecane jest przeprowadzenie go w kilku seriach. Do tego w czasie terapii należy stosować indywidualnie dobraną przez specjalistę dietę. Co więcej, efekt jest długotrwały co pozwala nam uniknąć efektu jojo. Efekty zabiegu są zauważalne już w po paru chwilach od terapii. Nie zapominajmy jednak, że każdy organizm jest inny i ma różne potrzeby. Połączenie terapii biorezonansowej z konsultacją z dietetykiem, który ułoży dla każdej osoby spersonalizowany plan żywieniowy, będzie szybkim sposobem na schudnięcie. Odchudzanie biorezonansem zapewnia bezpieczne pozbycie się 12 kilogramów w ciągu 3 miesięcy.

Jak widać w XXI wieku można schudnąć szybko i skutecznie, jedynie trzeba znaleźć odpowiednie metody odchudzania. Dlatego też warto sprawdzić nowoczesne odchudzanie. Aktualnie istnieje masa sprawdzonych i innowacyjnych terapii, które w sposób bezpieczny pomogą nam w walce z nadwagą. Pamiętajmy, że odchudzać należy się z głową, ponieważ nie ma co stawiać życia na szali w zamian za szczupłą sylwetkę.

Please follow and like us: