Home Ciekawostki Niezdrowe nawyki w kuchni, które większość z nas robi

Niezdrowe nawyki w kuchni, które większość z nas robi

Niezdrowe nawyki w kuchni, które większość z nas robi
0
0

Niezdrowe nawyki w kuchni? Ile to razy po pysznym obiedzie marzymy o chwilowej drzemce? I jak często do naszych posiłków spożywamy herbatę? Okazuje się, że nie zawsze jest to dobre rozwiązanie.

niezdrowe nawyki

UPRAWIANIE SPORTU

Są tacy co po zjedzeniu najchętniej wskoczyliby pod kocyk, są tez Ci co decydują się na chwilę sportu. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie, oba nawyki są jednak niezdrowe. Gdy zjemy i zaczniemy wykonywać ćwiczenia, nasz organizm zamiast trawić, zacznie wszystkie składniki kierować do pracujących mięśni, przez co zatrzymany zostanie proces trawienia. Być może poczujemy tylko delikatny dyskomfort, ale niestety może się to skończyć na wymiotach i dotkliwych bólach brzucha.

JEDZENIE OWOCÓW

Owoce, chodź oczywiście są zdrowe, to zawierają wiele cukrów prostych. Będą nam one zalegać w brzuchu i zaczną fermentować. Ostatecznie ten nawyk doprowadzi nas do uczucia dyskomfortu. Owoce są ważne i zdrowe dla naszego organizmu oraz naszego zdrowia. Jednak aby w pełni wykorzystać potencjał owoców, należy je spożywać około 2 godzin po skończonym wcześniej posiłku.

DRZEMKA

Jest to najbardziej popularny niezdrowy nawyk w kuchni. Z tym, że kto nie lubi udać się na drzemkę po pysznym obiedzie? Przez to, że podczas trawienia, krew jest głównie wykorzystywana w układzie pokarmowym, to mózg zwalnia swoje obroty i zaczyna występować u nas poczucie senności. I chodź jest bardzo popularna wśród wielu osób na całym świecie, nie jest rozwiązaniem szczególnie dobrym pod wieloma aspektami. Jednym z nich jest niedogodna dla naszego organizmu pozycja do trawienia. Leżenie przyczynia się dodatkowo do nacisku na przeponę, co również może skutkować uczuciem dyskomfortu w brzuchu.

Please follow and like us: