Home Ciekawostki Naturalny dezodorant! Pozbądź się nieprzyjemnego zapachu w minutę!

Naturalny dezodorant! Pozbądź się nieprzyjemnego zapachu w minutę!

Naturalny dezodorant! Pozbądź się nieprzyjemnego zapachu w minutę!
0
0

Pocenie się to naturalna próba obniżenia temperatury przez organizm. W artykule przedstawimy Wam naturalny dezodorant który pomoże Wam pozbyć się nieprzyjemnego zapachu.

Naturalny dezodorant na zwalczanie potu:

naturalny dezodorant

Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy działa jako naturalny dezodorant, ponieważ niszczy bakterie. Wystarczy, że wytrzesz pachy raz dziennie, a cały nieprzyjemny zapach zniknie.

Namocz suchą poduszkę mieszanką octu jabłkowego i wody (2: 1) i zetrzyj obszary ciała, w których często się pocisz i dużo się pocisz. Rób to każdej nocy przed snem.

Wodorowęglan sody

Można go kupić w dowolnym sklepie za kilka złotych w małym pojemniku (który można również nosić w torebce), dlatego jest to bardzo praktyczne rozwiązanie przeciwko poceniu się i zapachowi.

Dodaj szczyptę sody oczyszczonej do niewielkiej ilości wody lub mokrych palców i nałóż pod pachami. Przetrzyj skórę, pozwól jej wyschnąć i następnie usuń pozostały proszek suchą bibułką.

naturalny dezodorant

Czarna herbata

Czarna herbata zawiera kwas, który działa jak naturalny antyperspirant, wpływając w ten sposób na gruczoły i zmniejszając nadmierne pocenie się. Zagotuj pół szklanki wody i zanurz w niej czarną herbatę.

naturalny dezodorant

Po minucie wyjmij torby i połóż je na talerzu, aby ostygły. Umieść torby pod pachą lub w okolicy ciała, w której zużycie jest intensywniejsze, pozostaw je na 5 minut i wyjmij.

Cytryna


Od wieków stosowana jest do kontroli zapachów ciała i zapobiegania poceniu się. Kwas cytrynowy zabija bakterie i działa jak naturalny dezodorant, ale po potraktowaniu skóry cytryną należy unikać słońca.

Co zrobić żeby zapobiec poceniu się?

naturalny dezodorant

Przeczytaj skład dezodorantu

Aluminium w niektórych antyperspirantach może powodować wydzielanie sebum. Jest to substancja tłuszczowa, wytwarzana przez twoje ciało, która przylega do tkaniny i tworzy plamę. Wybierz dezodorant bez aluminium. Jeśli za dużo wilgoci wywołuje zachorowanie, kup dezodorant, który zmniejsza pocenie się, ale upewnij się, że nie zawiera aluminium.

Usuń żółte plamy z koszuli

Czy masz ulubioną koszulkę, z którą nie chcesz się rozstać? Nie daj się nabrać na wybielacz. Usunie to środek w materiale, który sprawi, że biała koszula będzie jeszcze bielsza, a wynik będzie matowy, szarawy odcień. Zamiast tego wymieszaj łyżkę białego octu z pół szklanki wody, aby zanurzyć koszulkę przed wrzuceniem jej do pralki.

Please follow and like us: