Home Porady Muszki owocówki, prosty sposób jak się ich pozbyć!

Muszki owocówki, prosty sposób jak się ich pozbyć!

Muszki owocówki, prosty sposób jak się ich pozbyć!
0
0

Dla wielu osób, muszki owocówki to utrapienie, którego nie da się pozbyć. Wystarczy pozostawić na stole jeden owoc i w ciągu chwili magicznie się pojawiają i przejmują całą Twoją kuchnię. Jednak jest na to bardzo prosty sposób. Dziś pokażemy Wam jak w prosty sposób można pozbyć się tego uciążliwego problemu.

Muszki owocówki to małe owady. Dorosłe osobniki osiągają wielkość 2-3 mm. Jednak rozmnażają się w zawrotnym tempie, dlatego warto zdusić problem w zarodku i uniknąć chmary latającyh owadów. Jedna muszka potrafi złożyć około 500 jajek a czas muszki wykluwają się w czasie 24h!

muszki owocówki

Ponadto należy pamiętać, że muszki owocówki to szkodniki, które powodują skażenie żywności przeróżnymi bakteriami. Ponadto przenoszą groźne dla zdrowia patogeny, ponieważ często przebywają w takich miejscach jak śmetniki. Istnieje wiele sposobów na temat jak pozbyć się tych uciążliwych owadów, jednak wiele z nich jest nieskuteczna. Dziś pokażemy Wam, jak w prosty i szybki sposób pozbyć się tych uciązliwych szkodników.

Jedyne czego będziesz potrzebował to jednej cytryny oraz piekarnika! Połóż 2 połówki cytryny w piekarniku i zostaw je na noc. Następnie rano wyciągnij je z piekarnika i odpal piekarnik na kilka minut przy zamkniętych drzwiach. Zapach cytryny, skutecznie odstraszy muszki i problem bardzo szybko zniknie. W razie niepowodzenia powtarzaj czynność do skutku.