Home Celebryci VICTORIA’S SECRET , MODELKA OKAZUJE SIĘ…?

VICTORIA’S SECRET , MODELKA OKAZUJE SIĘ…?

VICTORIA’S SECRET , MODELKA OKAZUJE SIĘ…?
0
0

Victoria’s Secret, to chyba jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na całym świecie. Założona przez Roya Raymonda firma, produkująca damską bieliznę znana jest z tego, że posiada najbardziej seksowne modelki na całym świecie. Ostatnio do rodziny Victoria’s Secret dołączyła nowa brazylijska modelka Valentina Sampaio. Kim jest ta tajemnicza modelka i dlaczego wzbudza wśród ludzi tyle kontrowersji?

victoria's secret

Valentina Sampaio to 22 – letnia, brazylijska transpłciowa modelka, która jako pierwsza transpłciowa modleka, trafiła na okładkę paryskiego Vogue’a. U dziewczyny zdiagnozowano transpłciowość w wieku 8 lat. Ostatnimi zyskuje ogromną popularność dzięki kontraktowi z firmą Victoria’s Secret. Modelka będzie promowała kolekcję bielizny VS PINK, o czym poinformowała nas przez swojego instagrama.

Po kilku niefortunnych wpadkach dyrektora marketingu Victoria’s Secret Edama Razek’a na temat możliwości zaangażowania osób transpłciowych czy modelek plus size w słynne pokazy bielizny, firma chyba postanowiła zmienić podejście. Dyrektor na pytanie czy marka powinna zatrudniać osoby transpłciowe odpowiedział „Nie. Nie sądzę, że powinniśmy. Dlaczego? Bo show jest fantazją”.  W rezultacie kontrowersyjnej wypowiedzi Razeka sprzeciwiły się Lily Aldridge i Karlie Kloss. W rezultacie Razek wielokrotnie przepraszał za swoje słowa, a teraz faktycznie doczekaliśmy się transpłciowej modelki!

victoria's secret

Czy świat mody, który do niedawna uchodzi za dosyć szablonowy i mocno przechodzi rewolucję? Czy po latach „panowania” anorektycznie chudych modelek i powszechnej tolerancji przekraczania granic przez fotografów i projektantów, w końcu zaczęto zwracać uwagę na problemy branży?