Home Celebryci Michał Piróg podjął ryzyko i zaszczepił się mimo choroby!

Michał Piróg podjął ryzyko i zaszczepił się mimo choroby!

Michał Piróg podjął ryzyko i zaszczepił się mimo choroby!
0
0

Michał Piróg wyznał ostatnio, że rozumie ludzi, którzy boją się zaszczepić przeciw COVID-19. Okazało się, ze prezenter cierpi na chorobę, która może wywołać niezwykle nieporządane działania po szczepieniu. Pomimo tego, dziennikarz zdecydował się na przyjęcie dwóch dawek szczepionki.

michał piróg

Szczepienie na COVID-19 dalej dzieli Polaków na dwa obozy. Wśród antyszczepionkowców znajduje się wiele osób, które po prostu boją się szczepień ze względu na przelekłe choroby przez jakie przechodzą. Jedną z takich osób jest prezenter TVN – Michał Piróg. Mężczyzna ostatnio wyznał, że choruje na chorobę, która powoduje u niego wstrząsy anafilaktyczne. Piróg jednak postanowił się zaszczepić a powody swojej decyzji wyjaśnił na Instagramie.

– Daje ten post bo wiem jak wiele osób się obawia szczepienia, jak duży stres temu towarzyszy. Było to odczuwalne w kolejce u niektórych osób co mnie osobiście nie dziwi. Natomiast personel medyczny : za wyrozumiałość, zimną krew, cierpliwość, uśmiech itd. Jesli o mnie chodzi to piłka była prosta. W swoim życiu przyjąłem cała masę szczepień – chyba wszystkie tropikalne choroby. Wiec do obecnego szczepienia podszedłem trochę zadaniowo.

W dalszej części Piróg opowiedział o swojej chorobie i ryzyku jakie wiązało się ze szczepieniem.

– Jestem pacjentem z anafilaksją i początkowo nikt nie wiedział co zrobić w związku ze szczepieniem z takimi gagatkami jak my
Tu trochę ryzyka dodatkowo wchodzi w grę ale moim zdaniem zdecydowanie mniej niż przy łykaniu „cudownych” leków z internetu na masę, odchudzanie, wieczną młodość itd. Nie będę mówił nikomu co ma robić. Przytoczę jedynie anegdotkę: Zapytałem jednego z genetyków (pierwsza 5 na świecie) Co sądzi o obawach przed szczepieniem?
Odpowiedział : to dziwne. Bo kiedy chodzi o ludzi zdrowie to maja tysiące pytań i wątpliwości. A kiedy chodzi np. o seks to łykają niebieskie tabletki bez zająknięcia. No właśnie zastanówmy się bez emocji ile lekarstw i szczepień już przyjęliśmy w swoim życiu bo zaufaliśmy medycynie.

Please follow and like us: