Home News Michał Piróg zareagował na słowa papieża Franciszka!

Michał Piróg zareagował na słowa papieża Franciszka!

Michał Piróg zareagował na słowa papieża Franciszka!
0
0

Papież Franciszek w filmie „Francesco” zaapelował o ochronę związków homoseksualnych. Po tych słowach zapanował chaos w mediach na całym świecie. Słowa Franciszka skomentował również znany polski celebryta Michał Piróg. – Chciałbym, żeby to był początek pewnego rodzaju przemyśleń w społeczeństwie- powiedział.

michał piróg

W ostatnim filmie w reżyserii Jewgienija Afiniejewskiego o papieżu Franciszku usłyszeliśmy takie słowa Biskupa Rzymu.

– Osoby homoseksualne mają prawo do rodziny. Są dziećmi Boga i mają prawo do życia w rodzinie (…) Homoseksualiści powinni być chronieni poprzez prawo do zawiązywania związków partnerskich – powiedział papież Franciszek

Michał Piróg zabrał głos w sprawie słów papieża.

Słowa Franciszka wywołały ogromną burzę na całym świecie. Wiele osób uważa to za przełom w kościele katolickim jednak jest wiele takich, którzy oburzają się słowami papieża.

Stanowisko w tej sprawie postanowił zabrać znany polski celebryta Michał Piróg. Mężczyzna odniósł się, co słowa papieża mogą zmienić w polskim społeczeństwie.

– Ja bym chciał, żeby coś się zmieniło. Jest to głowa Kościoła na całym świecie, która kieruje się tym, co jest pisane w Starym i Nowym Testamencie, a zarówno Stary Testament jak i Nowy nigdy nie potępiał żadnego człowieka ze względu na to, jaki się urodził. W duchu katolickim to byłoby nawet wymagane, abyśmy podchodzili do siebie pełni empatii, pomimo niewielkich różnic, które są, a gdzieś na przestrzeni czasu ten model kościoła zmienił się na tyle, że postanowiono lokalnie uprawiać jakąś taką swoją politykę, która jest niezależna od tego co mówi ich głowa, czyli Watykan. Gdyby każdy z nas: katolik, muzułmanin czy każdy inny człowiek zastanowił się, to w żadnym piśmie nie ma mowy o gardzeniu drugim człowiekiem, o potępianiu kogoś. Wierząc w to, jesteśmy dziećmi Bożymi, i nieważne jak nasz Bóg się nazywa – powiedział Michał Piróg.

Następnie celebryta postanowił skomentować zachowanie niektórych, dzisiejszych katolików.

– Mówię to też z perspektywy studenta filozofii, gdzie ta religia i teoria religii jest dość istotna. To niesamowite, że ludzie deklarujący wielką bogobojność, tak bardzo się dzielą i kategoryzują ludzi. Wrzucają do podzbioru gorszych istnień dużą część społeczeństwa – napisał Piróg

Mamy jednak nadzieję, że słowa papieża Franciszka rzeczywiście będą rewolucję w polskim kościele. Oby był to początek merytorycznego dialogu w sprawach homoseksualistów. Trzymamy kciuki!

Please follow and like us: