Home Celebrycy Magda Gessler ostro o zaostrzaniu ustawy aborcyjnej!

Magda Gessler ostro o zaostrzaniu ustawy aborcyjnej!

Magda Gessler ostro o zaostrzaniu ustawy aborcyjnej!
0
0

Wczoraj zapadł oficjalny wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej. Od tego momentu kobieta nie będzie mogła usunąć dziecka w przypadku gdy lekarz zdiagnozuje u niego ciężką chorobą lub upośledzenie. Wczoraj, w ramach protestu na ulicę wyszło tysiące kobiet a internet zalała krytyka orzeczenia Trybunału. Ponadto wiele gwiazd postanowiło publicznie zabrać głos a wśród nich – Magda Gessler.

magda gessler

W czwartek w Trybunale Konstytucyjnym zapadł wyrok na temat aborcji eugenicznej na wniosek posłów PiS. Prezes TK – Julia Przyłębska odczytała postanowienie.

– Art. 4a ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży […] jest niezgodny z art. 38 w związku z art. 30 w związku z art. 31 ust. 3 konstytucji – powiedział prezes TK.

Wyrok wywołał ogromne oburzenie i zgromadził na ulicy tysiące kobiet, które wyszły na ulice walczyć o swoje prawa. Niestety, nie wiadomo czy protesty cokolwiek dadzą.Ponadto wiele celebrytów postanowiło publicznie skrytykować orzeczenie Trybunału. Jedną z nich, była najpopularniejsza polska restauratorka, Magda Gessler. Kobieta przez swojego instagrama podzieliła się z fanami opinią na temat tego co się dzieje.

– Stało się coś okropnego. Za wyrok Trybunału kobiety będą płacić nieopisanym cierpieniem. Nieliczne, wybranki losu zapłacą za bilet i zabieg zagranicą. Zmuszanie do rodzenia istot nie mających szans na przeżycie. Skazywanie matek na patrzenie jak życie, które bez nadziei wydały na świat kona, czynienie z macierzyństwa męki, to wszystko są szalone wizje fanatyków religijnych. A na stosie ich gorliwej wiary spłoną jak zwykle kobiety – napisała Magda Gessler

Mamy jednak nadzieję, że obu stronom uda się dojść do porozumienia a kobiety nie będą dalej pozbawiane swoich praw. Dodatkowo życzymy im wytrwałości w dalszej walce.

Please follow and like us: