Home Sport Legia Warszawa w Lidze Europy, z kim spotka się w grupie?

Legia Warszawa w Lidze Europy, z kim spotka się w grupie?

Legia Warszawa w Lidze Europy, z kim spotka się w grupie?
0
0

Legia Warszawa, po pięciu latach awansowała do fazy grupowej europejskich pucharów. Co więcej zagra nie tylko w Lidze Konferencji, ale również w Lidze Europy, co jest nie lada osiągnięciem.

Legia

Dzisiaj odbyło się losowanie i już wiemy z jakimi zespołami spotka się Legia Warszawa podczas rozgrywek. Wiadomym było, że drużyna z Warszawy będzie losowana z czwartego, najniższego koszyka, a co za tym idzie najprawdopodobniej trafi na silniejszych rywali. Nie trafiła jednak aż tak trudnych rywali jakby mogła, co zdecydowanie ucieszyło kadrę.

Legia Warszawa zagra w grupie C, w której zmierzy się z:

  • Napoli
  • Leicester
  • Spartak Moskwa, Legia Warszawa

Pierwsze mecze w fazie grupowej rozpocznął się już 16 września, jednak planowo zakończą się 9 grudnia. Dalsze rozgrywki będą kontynuowane 17 i 24 lutego. 1/8 finału ma odbyć się 10 i 17 marca, natomiast ćwierćfinały 7 i 14 kwietnia. Półfinały mają wyznaczoną datę na 28 kwietnia i 5 maja. Jednak wielki finał odbędzie się 18 maja w Sewilli na Estadio Ramon Sanchez-Pizjuan.

Trener Legii Warszawa dokonał nie lada przedsięwzięcia, dzięki czemu otrzymał ogromne gratulacje za doprowadzenie zespołu do Ligii Europy. Zapytany o grupę, w której znaleźli się jego podopieczni odpowiedział:

Kogo chciałbym trafić w losowaniu: atrakcyjnych rywali, czy takich, których można pokonać i poprawić ranking? W szatni chłopcy żartowali, że dobrze by było zagrać z Anglikami, Niemcami i z kimś, z kim można wygrać.

Please follow and like us: