Home Bez kategorii KWARANTANNA NARODOWA! Zakaz przemieszczania się

KWARANTANNA NARODOWA! Zakaz przemieszczania się

KWARANTANNA NARODOWA! Zakaz przemieszczania się
0
0

Kwarantanna narodowa. Znamy najnowsze informacje na temat obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. – Od 28 grudnia do 17 stycznia wprowadzamy kwarantannę narodową – przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski.

„Zamykamy hotele, także na ruch służbowy. Wyjątki będą ograniczone naprawdę do minimum, szczególnie w kontekście tego co obserwowaliśmy w ostatnich dniach, kiedy to w internecie można było znaleźć zaproszenia na służbowy wypoczynek w okresie świąt i ferii” – przekazał Adam Niedzielski.

Również stoki narciarskie będą zamknięte od 28 grudnia do 17 stycznia – wyjaśnił szef resortu zdrowia, potwierdzając tym samym nieoficjalne ustalenia Wirtualnej Polski.

Kwarantanna narodowa. Od 28 grudnia do 17 stycznia

Minister wyjaśnił, że zamknięte zostaną też galerie handlowe, z wyjątkiem m.in. sklepów spożywczych i drogerii. – Zamykamy galerie, oprócz oczywiście tych sklepów, które zapewniają zaspokojenie podstawowych potrzeb, czyli sklepy spożywcze, drogerie i inne sklepy, które w takiej kategorii sobie zamieszczamy – zapowiedział szef MZ.

Kwarantanna narodowa. „Godzina policyjna”. Obostrzenia w sylwestra

Minister zapowiedział również dodatkowe ograniczenia w noc sylwestrową. – Wprowadzamy ograniczanie w przemieszczaniu się od godz. 19 dnia 31 grudnia do godz. 6 dnia 1 stycznia – przekazał. Wcześniej omyłkowo wskazał godz. 21 jako początek obowiązywania zakazu.

Please follow and like us: