Home News Molestował seksualnie ministranta. Chłopak nie wytrzymał.

Molestował seksualnie ministranta. Chłopak nie wytrzymał.

Molestował seksualnie ministranta. Chłopak nie wytrzymał.
0
0

Ks. Krzysztof L. z Płocka, molestował seksualnie swojego ministranta. Ksiądz został zatrzymany 23 stycznia 2020r. Jak donoszą media, robił to tuż po nałożeniu na niego przez biskupa suspensy.

molestował seksualnie ministranta

Obecnie ofiara księdza ma 18 lat. 3 lata temu, w jednej z płockich parafii, duchowny zaprzyjaźnił się z rodziną chłopca. 15-letni wtedy chłopak był wtedy ministrantem.

Chłopaka wychowywała mama z babcią. Krzysztof L. postanowił chyba przejąć obowiązki ojca, ponieważ zaczął zabierać swojego ministranta na wycieczki do Warszawy, do Zakopanego gdzie molestował seksualnie ministranta. Brał też go na basen, pizzę, lody.

Chłopiec ostatni raz spotkał swojego oprawcę przed Sylwestrem 2016 roku. Spotkanie odbyło się w pokoju księdza w Domu Księży Emerytów. Jak zeznał przed sądem, ksiądz poczęstował go nalewką po której chłopiec zaczął tracić kontakt z rzeczywistością. Gdy odzyskał świadomość, był w samej bieliźnie,w łóżku księdza. Obok siedział jego oprawca również w samej bieliźnie.

molestował seksualnie ministranta

Po tym wydarzeniu chłopak zerwał kontakt z księdzem. Jednak nikomu nigdy nie powiedział co się wydarzyło, aż do dzisiaj. W końcu jednak powiedział o wszystkim swojej mamie, która obwinił za to co się stało. Wyrzucił jej fakt, że to jej wina, ponieważ pozwalała mu na spotkania z księdzem.

Mama chłopca od razu powiadomiła o tym proboszcza parafii, a ten skierował sprawę do prokuratury.

Kilka dni później, policja wydała nakaz przeszukanie pokoju księdza podejrzanego o pedofilię. Na jego komputerze oraz telefonie znaleziono dziecięcą pornografię.

Jak się okazało, 16 letni ministrant nie był pierwszą ofiarą księdza. W 2007 roku toczyło się postępowanie kościelne przeciwko księdzu Krzysztofowi, jednak diecezja płocka, nie zgłosiła tej sprawy do prokuratury.

W listopadzie w 2016 roku, czyli tuż przed molestowaniem ministranta, biskup płocki Piotr Libera, nałożył na duchownego karę suspensy i zakazał noszenia stroju duchownego.

Please follow and like us: