Home Porady Krem na zmarszczki! Przepis odnaleziony w grobie…!

Krem na zmarszczki! Przepis odnaleziony w grobie…!

Krem na zmarszczki! Przepis odnaleziony w grobie…!
0
0

Kiedy grób Tutanchamona, egipskiego faraona, został otwarty, archeolodzy odkryli w nim ukryty skarb – krem na zmarszczki. Przepis znajdował się na papirusie na którym był napisana formuła na zmarszczki i zwiotczeni skóry. Przepis ten zapobiega procesowi starzenia się. oraz odmładzać skórę i niwelować zmarszczki.

krem na zmarszczki

Jak pojawiają się zmarszczki?

Zmarszczki powstają w wyniku zmian, kolagenu, białka reprezentującego włóknistą część ludzkiej skóry. Kolagen sprawia, że ​​jesteśmy młodzi. Zajmuje 1/3 całego procentu białek w naszym organizmie i 70% tkanki łącznej. Młoda skóra i tkanka łączna zawierają głównie elastyczny i rozcieńczony kolagen, który dzięki tym właściwościom może wchłaniać wilgoć i puchnąć.

krem na zmarszczki

Ten ciągły proces nawilżania może sprawić, że młoda elastyczna skóra będzie wyglądać gładko i miękko. Ale z powodu ekspozycji na słońce czasowego starzenia się skóry może wystąpić utlenianie uszkadzające słońce. Uszkodzenie to winogrona, które zaczynają wysychać.

W organizmie ten proces chemiczny powoduje pojawienie się kolagenu indukcyjnego, który nie jest elastyczny, nie może wchłaniać wody i nie pęcznieje. Ponadto tracąc elastyczność i wilgoć, pojawiają się zmarszczki szczególnie na tych częściach ciała, które zostały wystawione na słońce: twarz, szyja i ramiona.

Wiele komercyjnych substancji nawadniających działa poprzez reklamę, że rewitalizują rozcieńczony kolagen i sprawiają, że skóra jest młodsza, dzięki czemu zapewniają komórce możliwość wchłaniania większej ilości płynów i usuwania zmarszczek.

12 zdrowych roślin które zastąpią chemiczny krem na zmarszczki!

Wiele roślin o właściwościach przeciwutleniających i wygładzających stosuje się do usuwania zmarszczek. Przeciwutleniacze to substancje usuwające wolne rodniki, wysoce reaktywne cząsteczki tlenu, które uszkadzają komórki organizmu.

Substancje wygładzające nawilżają i uelastyczniają skórę.

Kasztanowiec (dziki kasztan)  – (Aesculus Hippocastanum) i  wiąz górski  – (Hamamelis Virginiana). Testując 65 ekstraktów z ziół, japońscy naukowcy odkryli siedem – które wykazały właściwości przeciwutleniające, aby zapobiec starzeniu się skóry.

Marchew – jest bogaty w witaminę A, a jeśli brakuje jej w organizmie, skóra wysycha. Marchew zawiera przeciwutleniacz beta-karoten. Polecamy przekąszać jedną lub dwie marchewki dziennie, nie tylko w celu zapobiegania starzeniu się skóry, ale także w profilaktyce raka . Ponadto możesz również pomyśleć o oleju z marchwi do użytku zewnętrznego. Po prostu włóż jedną marchewkę do miksera, a płyn nałóż na twarz jako maseczkę.

Kakao – jest głównym substancja zmiękczająca używane do produkcji balsamów dla skóry kosmetyków . Ponadto masło kakaowe jest ulubionym narzędziem przeciw zmarszczkom dr Alberta Leunga, eksperta w dziedzinie farmakognozji, którego chętnie polecam.

Aloes – uważa się, że Kleopatra codziennie nakłada żel aloesowy na twarz. Josephine, żona Napoleona, dodała aloes do mleka i przygotowała balsam do twarzy – balsam do skóry. 

Olej rycynowy – używano go od czasów starożytnych. Jest często stosowany do przygotowania makijażu. Jest to substancja o widocznych wynikach i wielkich korzyściach.

Wino winogronowe  zawiera substancje, które pomagają oderwać martwe komórki ze skóry. To kolejna substancja w kosmetykach i wielu płynach do usuwania zmarszczek. Ale zamiast preparatów kosmetycznych dlaczego nie miałbyś korzystać z naturalnych źródeł? Ponadto możesz ulepszyć wino winogronowe w blenderze i zrobić sobie maskę na skórę. Po 15-30 minutach umyj twarz.

Please follow and like us: